Debata: Co robi zdjęcie?

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 5 grudnia 2021, 18:00

Debata Co robi zdjęcie? jest zapowiedzią wystawy głównej pod tym samym tytułem, którą już niedługo (w pierwszym kwartale 2022 roku) będziemy mogli oglądać w MuFo Rakowicka. Muzeum Fotografii zależy na tym, by nie tylko pokazywać zdjęcia, ale wspólnie ze specjalistami i publicznością zastanawiać się nad tym, jak fotografia kształtuje rzeczywistość. W tym celu będziemy przyglądać się zarówno nowym technologiom i wizualnym językom, ale również analizować obowiązujące kanony.

Czy fotografia może zmieniać sposób, w jaki myślimy o świecie? Razem ze specjalistami i specjalistkami z różnych dziedzin, zastanowimy się, jak korzystamy dziś ze zdjęć: jak wpływają na nasze postrzeganie mody albo piłki nożnej? Jak zmieniają nasz odbiór polityków i polityki czy świadomość społeczną? I wreszcie: jak przy pomocy zdjęć komunikujemy ze sobą na co dzień, publikując je w mediach społecznościowych czy wysyłając przez komunikatory. 

Moderator: Łukasz Wojtusik
Uczestnicy: Rafał Milach, Michał Okoński, Karolina Sulej, Łukasz Zaremba

Ze względu na pandemię liczba miejsc dla słuchaczy debaty w MuFo Rakowicka będzie ograniczona, a wszystkie osoby zainteresowane udziałem informujemy o uprzedniej konieczności rezerwacji miejsc.
Internetowy system rezerwacji MuFo udostępnia na swojej stronie internetowej we wtorek, 30 listopada.

Uczestników debaty obowiązuje reżim sanitarny – zachowywanie dystansu oraz zakrywanie ust i nosa.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow