Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 26 listopada 2021 - niedziela, 2 stycznia 2022

W ramach tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Krakowie kupcy z całej Polski zaprezentują swoje towary w 68 kioskach handlowych i gastronomicznych. Gościć będziemy też kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ceramikę itp.

Miasta zaprzyjaźnione, które w tym roku zaprezentują się na Rynku Głównym w Krakowie to Kijów oraz Lwów. W tym roku zaprezentują swoje wyroby takie Instytucje Charytatywne jak m.in. Fundacja Pomocy Krakowskiemu Hospicjum, Polski Związek Głuchych, Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „Klika”, Stawiamy na Łapy, Stowarzyszenie „Być”, Charity Polska – Fundacja Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej, Fundacja Złotowianka.

Jak co roku kupcy zaoferują szeroką gamę artykułów świątecznych i upominków, takich jak ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świece z wosku, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, wełny, filcu, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, drewniane wałki, wyroby skórzane, kożuchy regionalne. Na Rynku Głównym zostanie ustawione stoisko z grafikami drzeworytniczymi, obrazami na papierze czerpanym, replikami historycznych obiektów głownie pochodzenia krakowskiego oraz scenami związanymi z Bożym Narodzeniem. Ustawiona zostanie kuźnia, w której odbywać się będą pokazy kowalstwa. Nie zabraknie również świątecznych łakoci: prażonych orzechów, krówek, ciast, ciasteczek, będą również hiszpańskie churrosy, węgierskie kołacze oraz kurtosze, tradycyjne pierniki, miody. Na Jarmarku znajdą się stoiska z polskimi potrawami z grilla. Będzie miejsce na stoisko z pierogami, a także stoisko serwujące zupy oraz tradycyjny „Grzaniec Galicyjski”.

Tegorocznemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu jak zawsze towarzyszyć będzie wiele imprez artystycznych. Wydarzenie na trwałe wpisało się w kalendarz imprez licznie odwiedzanych przez mieszkańców Krakowa i turystów, od lat jest elementem promocji miasta.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<