22. Festiwal Filmu Niemego

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 2 grudnia 2021 - niedziela, 5 grudnia 2021

Magdalena Michalec, kwartalnik „Kraków Culture”

Bez słów

Czy da się połączyć stuletnie „ruchome obrazy” i całkiem współczesne dźwięki grane na żywo? Festiwal Filmu Niemego już po raz 22. udowadnia, że tak! Wydarzenie słynie z odważnych zestawień filmowo-muzycznych, w których eksperymentalne podejście łączy się z szacunkiem do historii kina. Za oprawę dźwiękową odpowiadają różnorodni artyści: od muzyków klasycznych i jazzowych po DJ-ów skupiających się na muzyce elektronicznej.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest EKSPRESJA. Na ekranach Kina Pod Baranami zagości m.in. futurystyczne dzieło Kobieta na księżycu (1929) w reżyserii Fritza Langa, czołowego twórcy niemieckiego ekspresjonizmu. Pokazowi towarzyszyć będzie romantyczne techno duetu SARAPATA z gościnnym udziałem wokalistki Marceli Rybskiej. Warto zwrócić uwagę na występ Hani Rani – kompozytorki i wokalistki nawiązującej do ambientu i współczesnej muzyki elektronicznej – wspólnie z wiolonczelistką Dobrawą Czocher. Artystki zaprezentują oprawę muzyczną do dramatu z 1922 roku Kobieta znikąd w reżyserii Louisa Delluca, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli francuskiego impresjonizmu filmowego.

Oprócz oddziałujących na wyobraźnię pokazów filmowych organizatorzy oferują warsztaty dla dorosłych ćwiczące ekspresję ruchu i wyobraźni. Nie brak też atrakcji dla najmłodszych widzów, takich jak projekcje i warsztaty w ramach cyklu Baranki Dzieciom. Dajmy się porwać urokowi kina niemego!

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow