Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem 2021

Festiwale sztuk wizualnych

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 22 listopada 2021 - sobota, 27 listopada 2021

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem to otwarte dla wszystkich spotkania z modą, fotografią, architekturą wnętrz i visual merchandisingiem w siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych, ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie oraz w Galerii Tetmajera 83. Od 22 do 27 listopada można wziąć udział w cyklu bezpłatnych wykładów i warsztatów, a także w otwarciu wystawy Fotoprzestrzenie. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa w ramach Sztuki do Rzeczy.

W programie 8. edycji Zaprojektowanych, zgodnie z ideą tegorocznej Sztuki do Rzeczy, znalazło się wiele tematów związanych z modą. Gościem specjalnym Krakowskich Szkół Artystycznych będzie Ruwanthi Gajadeera ze Sri Lanki, projektant mody zrównoważonej, który w czasie wykładu online będzie mówił o znaczeniu rzemiosła we współczesnym designie (spotkanie online w języku angielskim, 23.11, godz. 14.15). Anna Pietrowicz, projektantka marki MISBHV i absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, opowie o tym, jak zdobyć pracę w branży mody (23.11, godz. 17.00). Warto również odwiedzić budynek Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52, by spotkać się z projektantką mody Anną Marią Zygmunt, która przedstawi tajniki szycia kolekcji haute couture (22.11, godz. 17 oraz warsztaty 27.11 o godz. 16.00).

W czwartek, 25.11, do siedziby Krakowskich Szkół Artystycznych (ul. Zamoyskiego 52), powinni udać się wszyscy entuzjaści fotografii i projektowania wnętrz. O godz. 17.00 nastąpi uroczyste otwarcie wystawy Fotoprzestrzenie prezentującej najlepsze zdjęcia i projekty słuchaczy Szkoły Kreatywnej Fotografii, Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Visual Merchandisingu. Natomiast o godz. 18.15 można wziąć m.in. udział w spotkaniu z Bartłomiejem Jureckim, absolwentem Szkoły Kreatywnej Fotografii, cenionym reportażystą i autorem najnowszej książki Twardy jak skała, silna jak halny. Portrety polskich górali (godz. 18.15, ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).

Dr Agnieszka Łakoma, plastyk miejski Krakowa, podejmie aktualny, a zarazem efektowny temat instalacji świetlnych i neonów w czasie spotkania Biżuteria miejska (24.11, godz. 18.15). Niezwykle interesująco zapowiada się również spotkanie z Joanną Reginą Kowalską z Muzeum Narodowego w Krakowie. W czasie wykładu Design dla Muzeum, Muzeum dla designu opowie o związanych z dizajnem „Przedmiotach” – nowej galerii stałej Muzeum Narodowego w Krakowie (23.11, godz. 18.15).

W programie znalazły się też warsztaty tworzenia przedmiotów codziennego użytku: będzie można zaprojektować własny klosz do lampy (23.11, godz. 15.00), biżuterię z metalu (23.11, godz. 15.00) czy torby z patchworku techniką no waste (23.11, godz. 17.30). Poza tym będzie się można dowiedzieć o odpowiedzialnym projektowaniu zgodnym z duchem ekologii, a Krzysztof Komorowski będzie mówił, jak został visual merchandiserem w domu mody Armani.

Warto też zwrócić uwagę na wydarzenie organizowane w przestrzeni partnera Zaprojektowanych - Galerii Tetmajera 83 (ul. Tetmajera 83 w Krakowie, 25.11, od godz. 17.00), gdzie odbędzie się premiera kolekcji płytek dekoracyjnych WonderWall Ceramic, które łączą wyjątkową trwałość i jakość gresu wielkoformatowego z unikalną estetyką artystycznych wzorów. Będzie można też poznać profesjonalne programy do projektowania, które zaprezentuje ARCHLine.XP., a także dowiedzieć więcej na temat kreowania wizerunku i roli public relations we współczesnym designie.

W programie są też wykłady po angielsku New textiles need a collaboration with fashion designers Margaret Larmuth ze Szwajcarii oraz Does the world need more fashion designers? An attempt on finding new routes for designers in the cluttered fashion industry Patrycji Chojnackiej, absolwentki projektowania mody Cambridge School of Art i St. Mary’s University w Londynie

Wydarzenia są bezpłatne. Obowiązuje rejestracja. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: kursy@ksa.edu.pl podając imię, nazwisko, datę i godzinę oraz nazwę wydarzenia. Ilość osób na wykładach i warsztatach ograniczona.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow