Krakowskie Spotkania Artystyczne GAUDIUM

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 16 listopada 2021, 17:00 - czwartek, 25 listopada 2021

Nie sposób w krótkich słowach dokonać wyczerpującej analizy, w jaki sposób sztuka wiąże się z procesem terapeutycznym dla osób z niepełnosprawnościami. Cele i założenia Krakowskich Spotkań Artystycznych Gaudium organizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes w Krakowie wprost odnoszą się do myśli Adama Chmielowskiego.

Krakowskie Spotkania Artystyczne Gaudium powstały na bazie wcześniejszych festiwali organizowanych od ponad 40 lat wśród zespołów mieszkańców domów pomocy społecznej. W roku 1998 została rozszerzona formuła. Obecnie jest to impreza o międzywojewódzkim zasięgu, integrująca przedstawicieli różnych jednostek pomocy społecznej, w których w ramach zajęć z terapii zajęciowej powstaje różnego rodzaju twórczość artystyczna, rękodzieło i różne formy teatralno-muzyczne.

Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej, ośrodków wsparcia, ośrodków szkolno-wychowawczych, klubów samopomocy i innych placówek wspierających osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość zaprezentowania swoich możliwości i talentów w trzech kategoriach konkursowych ocenianych przez profesjonalne jury.

W konkursie scenicznym prezentowane mogą być różne formy teatralno-muzyczne. Konkurs plastyczny daje możliwość pokazania prac plastycznych wykonanych w technikach: malarstwo, grafika i rysunek, techniki inne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także konkurs taneczny. W tym roku uczestnicy mogą zaprezentować show, sambę lub formację taneczną.

Organizatorzy cenią sobie możliwość powrotu do formuły bezpośrednich spotkań co w sytuacji tego dla wszystkich trudnego okresu jest wartością niosącą radość i nadzieję (gaudium et spes).

Krakowskie Spotkania Artystyczne Gaudium tworzą płaszczyznę współpracy różnych środowisk. Dają możliwość promocji twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami i osób starszych. To także kreowanie przestrzeni do włączenia społecznego, ograniczenie izolacji, aktywne spędzanie wolnego czasu co sprzyja dążeniom do lepszej jakości i stylu życia.

Jolanta Janas, Dyrektor warsztatów terapii zajęciowej

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow