Dam Ci nauczkę! Atlas podróżników

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 27 listopada 2021, 12:00

Atlas podróżników – spotkanie z Jędrzejem Majką, podróżnikiem, fotografem, smakoszem i dziennikarzem dla dzieci i młodzież. To będzie wyjątkowa rozmowa o miejscach, do których podróżował Jędrzej Majka, ich kolorach, smakach i zapachach. Zapytamy też naszego gościa, czy był kiedyś na krańcu świata. Inspiracją do rozmów będzie książka Isabel Minhós Martins „Atlas podróżników. Historie wypraw na krańce świata” od Wydawnictwa Dwie Siostry. A przewodniczką w trakcie naszej podróży będzie Ewa Stanek-Misiąg, miłośniczka książek, poszukiwaczka przygód i odpowiedzi na bardzo trudne pytania.

GOŚĆ: Jędrzej Majka - jeździ, fotografuje, pisze i opowiada. Od kiedy wpłynął statkiem do Bosforu i postanowił z podróżowania uczynić sposób na życie, odwiedził ponad 70 krajów. Jest autorem przewodników turystycznych oraz książek podróżniczych, m.in. „Podróży za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat”. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiada w programach telewizyjnych i radiowych. Prowadzi program „Na tropie przypraw” w TVP3. Lubi czarną, mocną, gorzką kawę, falafele pachnące kuminem i gotowany sernik z wanilią.

PROWADZĄCA: Ewa Stanek-Misiąg jest dziennikarką, pracuje w portalu Medycyna Praktyczna, wcześniej przez większość zawodowego życia była związana z radiem, w RMF Classic prowadziła magazyn o książkach. Mama dorosłych synów, Jana i Jerzego. Od czasu do czasu opiekunka kotki młodszego syna, Manuli. Miłośniczka podcastów, przy których robi skarpetki na drutach. Nie je mięsa. Ćwiczy pilates.

KSIĄŻKA:
„Atlas podróżników. Historie wypraw na krańce świata”,
tekst: Isabel Minhós Martins
ilustracje: Bernardo P. Carvalho
tłumaczenie: Tomasz Pindel
Wydawnictwo Dwie Siostry
Pełen imponujących ilustracji i niezwykłych przygód album o odkrywcach i podróżnikach z różnych epok i różnych części świata. Książka nagrodzona prestiżową Bologna Ragazzi Award 2019. Pieszo, konno, na grzbiecie wielbłąda, na pokładzie statku – śmiałkowie od wieków wyprawiali się w nieznane, by poznać najdalsze krańce Ziemi. Przeżywali niezwykłe przygody i wracali z opowieściami o odległych krainach, ich mieszkańcach i odmiennych kulturach.
Poznajcie ich – podróżników z dawnych i nie tak dawnych czasów. Mnichów, uczonych i kupców, obieżyświatów europejskich, chińskich i arabskich. Słynnych, jak Marco Polo, Bartolomeu Dias, Aleksander von Humboldt czy Karol Darwin – i nieco mniej znanych, a nie mniej ciekawych, jak Pyteasz, Xuanzang, Ibn Battuta, Jan di Piano Carpini, Joseph Banks czy kobiety podróżniczki: Jeanne Baret i Mary Kingsley. Przeczytajcie o ich wyprawach i przekonajcie się, jak potężną siłą jest pragnienie, by sprawdzić, co kryje się poza granicami znanego świata.

Warsztaty dla dzieci 8+

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow