Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 14 listopada 2021

45 muzeów i galerii weźmie udział w 16. edycji Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich. Program wydarzenia, które w tym roku odbędzie się 14 listopada, obejmuje zarówno możliwość zobaczenia ekspozycji stałych i czasowych, jak też muzealnych miejsc i obiektów na co dzień niedostępnych dla zwiedzających oraz atrakcje przygotowane specjalnie na tę okazję: warsztaty, prezentacje multimedialne, pokazy czy oprowadzania z przewodnikiem.

Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich to wydarzenie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Stała Konferencja Dyrektorów Muzeów Krakowskich przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa.

Program obejmuje ekspozycje stałe i czasowe, udostępnianie wyjątkowych miejsc, na co dzień niedostępnych dla zwiedzających, jak również specjalne atrakcje: warsztaty, prezentacje multimedialne, pokazy czy oprowadzania z przewodnikiem.

Po niemal dwuletniej przerwie spowodowanej ograniczeniami związanymi z pandemią muzea zapraszają na ten wyjątkowy dzień otwarty. Wśród wielu atrakcji specjalnie przygotowanych na ten dzień można wymienić na przykład mistrzowskie warsztaty w Muzeum Interaktywnym Centrum Edukacji Teatralnej MICET ‒ „Ciao Cialo! Kontakt z ciałem poprzez ruch, ekspresję i taniec”. Tematem przewodnim warsztatów będzie ciało jako narzędzie pracy aktora w tworzeniu scenicznego dzieła. Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na specjalne trasy z przewodnikiem „Otwórz oczy na Wawel” ‒ spacer po wzgórzu wawelskim oraz  „Wawel po godzinach” – sekrety Baszty Złodziejskiej, a Muzeum Fotografii zaprasza do nowych pomieszczeń przy ul. Józefitów 16, gdzie można zwiedzić magazyny studyjne, pracownie konserwacji i digitalizacji wyposażone w nowoczesny sprzęt. Nie zabraknie także propozycji dla najmłodszych krakowian. Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza dzieci do Strefy kreatywności. To przestrzeń przygotowana do prowadzenia zajęć edukacyjnych przy użyciu klocków o dużych rozmiarach, gdzie dzieci mogą zbudować swój własny świat. Muzeum przygotowało zajęcia, w trakcie których uczestnicy stworzą miasto przyszłości, mapę okolicy, słynne budowle i zaprojektowane przez siebie domy marzeń.

Szczegółowy pogram 16. edycji Dnia Otwartego Muzeów Krakowskich znajduje się w załączniku oraz na stronach muzeów uczestniczących w wydarzeniu. Muzea w tym dniu czynne będą w swoich stałych godzinach otwarcia, wstęp do niektórych jest bezpłatny. Na wybrane punkty programu obowiązują zapisy lub rezerwacje (za pośrednictwem stron internetowych poszczególnych instytucji).

załączniki

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow