Diuna – specjalny pokaz z prelekcją w Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 26 października 2021, 20:15

Kino Pod Baranami i Instytut Religioznawstwa UJ zapraszają na specjalny pokaz filmu Diuna Denisa Villeneuve'a - nowej ekranizacji powieści Franka Herberta z 1965 roku. Seans rozpocznie się od wprowadzenia, które wygłoszą prof. Andrzej Szyjewski i prof. Krzysztof Mech. Wątki poruszone w czasie prelekcji zostaną rozwinięte podczas wykładu online, który odbędzie się dzień po pokazie. 

Diuna to pełna gwiazd i rozmachu produkcja, będąca adaptacją kultowej powieści Franka Herberta. To epickie, ale też kontemplacyjne kino, przygotowane z prawdziwą miłością do pierwowzoru. Reżyserem filmu jest Kanadyjczyk Denis Villeneuve - twórca Blade Runnera 2049, Nowego początku i Sicario - który zdążył już wielokrotnie olśnić globalną publiczność swoim autorskim stylem.

We wtorek, 26 października, Kino Pod Baranami oraz Instytut Religioznawstwa UJ zapraszają na wyjątkowy pokaz Diuny, który otworzy wprowadzenie prof. Andrzeja Szyjewskiego i prof. Krzysztofa  Mecha - wykładowców, a prywatnie fanów cyklu powieści Herberta. Prelegenci zwrócą uwagę na wątki w twórczości pisarza interesujące z punktu widzenia religioznawcy, takie jak: relacja między religią, polityką i ekologią, postać mesjasza oraz - szerzej - rola mitu zarówno w narracji Herberta jak i w cywilizacji Diuny.

Tematy poruszone podczas wprowadzenia zostaną rozwinięte w wykładzie online, który odbędzie się dzień po pokazie, 27 października, o godz. 19.00.

O FILMIE:

DIUNA | DUNE
reż. Denis Villeneuve, USA/Kanada 2021, 155’
Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach. W rolach głównych w Diunie wystąpiły młode gwiazdy: Timothée Chalamet i Zendaya oraz doświadczeni aktorzy (m.in. Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård).

Udostępnij

Więcej

  • 22 zł (normalny)
    17 zł (ulgowy)
    16 zł (senior)
    14 zł (klubowy)
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow