Żegnamy arrasy. Finisaż wystawy

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Już prawie 100 tys. osób zobaczyło wystawę Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021 – 1961 – 1921. Jej czas dobiega końca. Z tej okazji Zamek Królewski na Wawelu organizuje uroczysty finisaż ekspozycji pod hasłem „Pożegnajmy arrasy”, który odbędzie się w dniach od 18 do 24 października. Spotkania z całą zachowaną w Polsce kolekcją królewskich tapiserii nie można przegapić. Przed nami m.in. wydłużone godziny zwiedzania, bilety normalne w cenie ulgowych i pokaz multimedialny na dziedzińcu arkadowym, czyli trzymająca w napięciu historia o burzliwych losach kolekcji opowiedziana muzyką i światłem, którą widzowie zobaczą bezpłatnie, pod gwiazdami.

„Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć naszej ekspozycji. To pierwsza, tak wielka w historii jagiellońskiej rezydencji wystawa arrasów Zygmunta Augusta – pokaz, który być może nie powtórzy się już nigdy, pokaz który zachwyca, pokaz który zadziwia i – gwarantuję – nie pozwala o sobie zapomnieć. Zwiedzający oglądają bowiem jedną z najcenniejszych kolekcji w Europie nie tylko w historycznych wnętrzach Reprezentacyjnych Komnat Królewskich, ale również w nowoczesnej – stworzonej specjalnie na potrzeby wystawy – aranżacji” zaprasza prof. Andrzej Betlej, Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu.
    

PROGRAM FINISAŻU

  • 18 października – poniedziałek – wystawa nieczynna
    w tym dniu zapraszamy na bezpłatny mapping na dziedzińcu arkadowym, w godz. 19.00–21.00 (co 10 minut)
  • wtorek-niedziela: wydłużone godziny zwiedzania – 12.00-20.00, ostatnie wejście 18.40
  • po godz. 16.00 bilety normalne w cenie ulgowych – 30 zł
  • specjalne zwiedzania z kuratorami — od wtorku do niedzieli, godz. 17.00
    opłata 35 zł, sprzedaż biletów online: https://ebilet.wawel.krakow.pl/

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow