Bezpieczne miejsce

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Nagrodzony na Forum Młodej Reżyserii spektakl w reżyserii Tomasza Fryzła na deskach Teatru Łaźnia Nowa.

„Skup się na tutaj. Pomyśl o swojej kryjówce. O swoim bezpiecznym miejscu”

Przedstawienie to – jak podkreślają twórcy – spektakl katastroficzny. Opowieść o tych, którzy we wszystkim widzą koniec i nieustannie odczuwają nieuchronny schyłek. Opowieść o pokoleniu współczesnych katastrofistów ma swój początek jeszcze przed pierwszym lockdownem. Czworo studentów krakowskiej AST spotkało się wtedy, by w krótkiej etiudzie opowiedzieć o swoich niepokojach. Po ponad półtora roku wracają do tamtych doświadczeń by w szerszym i bogatszym o wspólne doświadczenia spektrum opowiedzieć o współczesnym świecie.

Razem z dwójką postaci znajdujemy się w tytułowym „Bezpiecznym miejscu”. Bohaterowie opowiadają o schronieniu, jakie w obliczu lęków przed światem daje im ich własne – fizyczne i metaforyczne – wnętrze. To wnętrze to miejsce, w którym można przyjrzeć się sobie. Według twórców spektaklu zarówno końce świata, jak i bezpieczne miejsca są czymś bardzo osobistym, niemal wstydliwym. Każdy codziennie przeżywa swoje małe apokalipsy, które obserwujemy z komfortowej odległości własnego bezpiecznego miejsca – przestrzeni, stykjącej się z tym co na zewnątrz, a w której jesteśmy tylko z tym, co jest nasze i co jest nami. Zawsze jednak istnieje ryzyko, że ktoś te kryjówki odnajdzie i zaburzy porządek naszego prywatnego kosmosu…

Reżyseria: Tomasz Fryzeł
Tekst i dramaturgia: Piotr Froń
Muzyka: Michał Lazar
Inspicjentka: Monika Weis
Obsada: Kinga Bobkowska, Adam Borysowicz
Produkcja: Teatr Łaźnia Nowa

 

Udostępnij

Więcej

  • 50 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<