Między literaturami – spotkanie podsumowujące

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 14 października 2021, 18:30

W 2021 r. nakładem Wydawnictwa Universitas ukazała się publikacja „Między literaturami” będąca zapisem rozmów prowadzonych przez Piotra de Bończę Bukowskiego oraz Pawła Zarychtę z najwybitniejszymi tłumaczkami i tłumaczami literatury niemieckojęzycznej. Autorzy tej książki postanowili przedstawić czytelnikom swego rodzaju mówioną historię literatury niemieckojęzycznej w Polsce, a tłumacze wystąpili w roli znawców, komentatorów i wydawców. W efekcie powstała żywa, wielogłosowa opowieść o rodzimej recepcji literatury Niemiec, Austrii i Szwajcarii widzianej przez pryzmat osobistych doświadczeń, interpretacji i wyborów.

Spotkanie podsumowujące dwuletni cykl rozmów z tłumaczami i tłumaczkami, które odbywały się w Goethe-Institut w Krakowie, będzie niepowtarzalną okazją do rozmowy z bohaterami i autorami publikacji: Jackiem St. Burasem, Elżbietą Kalinowską, Sławą Lisiecką, Małgorzatą Łukasiewicz, Andrzejem Kopackim, Ryszardem Wojnakowskim, Tadeuszem Zatorskim oraz Piotrem de Bończą Bukowskim i Pawłem Zarychtą.

Rozmowę z gośćmi - nie tylko o książce - poprowadzi Małgorzata I. Niemczyńska.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.