Wieczór jazzowy z Jackiem. Jazz Talk Show

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spotkania w Piwnicy pod Baranami – o jazzie, muzyce, życiu w ogóle. Porozmawiajmy, posłuchajmy...

12 października 2021, 20.00
Polska szkoła jazzu Krzysztofa Komedy
Krzysztof Komeda - nie sposób odmówić racji tym, którzy stawiają go na pierwszym miejscu pośród polskich muzyków jazzowych. Był swoistą "lokomotywą postępu", pociągającym cały szereg twórców i wykonawców na tory jazzu nowoczesnego. Warto dodać, że te wpływy nie ograniczyły się jedynie do rodzimego podwórka - również poza granicami Polski jest do dzisiaj postrzegany w kategorii wybitności i nowatorstwa. Jego twórczość, już całkiem oficjalnie nazywana "polską szkołą jazzu", od lat inspiruje wielu ambitnych muzyków w każdym pokoleniu. Podczas tego koncertu będziemy mieli okazję zapoznać się z kolejną - bardzo młodą generacją!
Szymon Wojnarowicz Trio to zespół instrumentalistów młodych, ale równocześnie niezwykle twórczych i odważnych - bo niewątpliwie w ten sposób należy określić podjęcie tak ambitnego wyzwania, jakim jest "polska szkoła jazzu Krzysztofa Komedy"!
Szymon Wojnarowicz - fortepian
Szymon Mika - kontrabas
Piotr Szałajko - perkusja

19 października 2021, 20.00
Zdrada, kłamstwo i grzech
Muzyczna podróż przez lata świetności polskiej piosenki, a więc: lata 20., czyli czas niezapomnianych kreacji kabaretowych (Morskie Oko, Qui Pro Quo i innych), 60., czyli wiecznie żywe melodie z telewizyjnego Kabaretu Starszych Panów, czy wreszcie 80., gdy ambitna muzyka płynąca z radiowych list przebojów pozwalała przetrwać trudne czasy zawirowań politycznych i gospodarczych. Na scenie usłyszymy znów znaną z poprzednich występów "Mademoiselle Binouze", czyli Natalię Piwowarczyk, tym razem ze składem poszerzonym o wirtuoza instrumentów perkusyjnych, a więc: Filip Szostek (saksofon, klarnet) Jacek Śmietana (gitary) Tomasz Adamczyk (instrumenty perkusyjne).

Udostępnij

Więcej

  • 40 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow