Krakowski Salon Poezji

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Krakowski Salon Poezji powraca w trybie stacjonarnym. Teatr Stary serdecznie zaprasza co tydzień o godz. 12.00 na Salę Heleny Modrzejewskiej.

8 maja w Krakowskim Salonie Poezji Anna Dymna, Krzysztof Orzechowski i Beata Paluch wykonają czytane i śpiewane interpretacje wierszy Józefa Barana. Aranżację muzyczną przygotuje na fortepianie Justyna Skoczek.

15 maja w ramach Roku Romantyzmu Polskiego Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Jacek Romanowski zinterpretują „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

22 maja poezją uczcimy urodziny znakomitej skrzypaczki – Haliny Jarczyk, która od dwudziestu lat zapewnia oprawę muzyczną na niemal każdym Krakowskim Salonie Poezji.

29 maja rozpoczniemy obchody Dnia Dziecka. W tym roku, w sposób szczególny, zapraszamy dzieci, które zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów w wyniku wojny w Ukrainie. Wiersze Jana Brzechwy wybrzmią tego dnia w językach polskim i ukraińskim. W trakcie wydarzenia zapraszamy wszystkich młodych słuchaczy do konkursu! Salon przygotują studenci krakowskiej AST pod opieką Bolesława Brzozowskiego.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<