Krakowski Salon Poezji

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Krakowski Salon Poezji powraca w październiku w trybie stacjonarnym. Teatr Stary serdecznie zaprasza co tydzień o godz. 12.00 od 3 października na Salę Heleny Modrzejewskiej.

3.10

Kolejny sezon Krakowskiego Salonu Poezji rozpoczniemy celebrując, przypadającą niedawno, 100. rocznicę urodzin Julii Hartwig – jednej z najwybitniejszych polskich poetek przełomu XX i XXI wieku. Tę wielką postać upamiętni jej poezja w interpretacji Anny Dymnej i Natalii Kai Chmielewskiej, przy muzyce wiolonczeli, na której zagrają Dorota Imiełowska i Łukasz L. Pawlikowski. Scenariusz wydarzenia przygotowali Bronisław Maj wraz z Anną Dymną.

10.10

Świętując krakowską Noc Poezji, sposób symboliczny, przyłączymy się jednocześnie do uroczystości pogrzebowych, zmarłego niedawno, Adama Zagajewskiego – wybitnego poety, eseisty, krytyka i tłumacza, który większość swojego życia związany był z Krakowem. Jego wiersze, w oprawie muzycznej Aleksandry Owczarek (skrzypce), zinterpretują studenci Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie:
Karolina Bednarek
Bartosz Cwaliński
Bartłomiej Deklewa
Agnieszka Kijewska
Marta Piętka
Kamil Pudlik
Scenariusz wydarzenia przygotują Urszula Grabowska i Jacek Romanowski.

17.10

Zachęcamy do wysłuchania poezji Siergieja Jesienina w nowym tłumaczeniu Bronisława Maja. Wiersze imażynisty zinterpretują Krzysztof Orzechowski, Łukasz Gosławski, Damian Sosnowski, a także sam Bronisław Maj. Wydarzeniu towarzyszyć będzie chór z Kalisza.
Salon współorganizowany z Instytutem Teatralnym im. Mieczysława Hertza.

24.10

W ramach Salonu Rekomendacji polecamy Państwa uwadze poezję Natalii Malek – laureatkę 16. Edycji Nagrody Literackiej Gdynia, którą otrzymała za tom „Karapaks”. W trakcie Salonu, oprócz tradycyjnego czytania wierszy przy muzycznym akompaniamencie, widzowie będą mieli okazję wziąć udział w rozmowie z poetką, którą poprowadzi literaturoznawczyni Anna Marchewka.

31.10 

31 października zapraszamy Państwa na poetyckie Zaduszki, w trakcie których aktorzy i aktorki krakowskich teatrów dokonają interpretacji tekstów poetyckich swoich bliskich zmarłych, także ze świata kultury.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.