Rozmowy o wędrowaniu w Noc Księgarń

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 22 października 2021, 17:00
Noc Księgarń w Księgarni Pod Globusem
„Rozmowy o wędrowaniu w Noc Księgarń”
Spotkanie z Pawłem Skawińskim i Anną Szarek
Prowadzenie: Magdalena Petryna/ Wilczy Las

Wydarzenie w ramach Nocy Księgarń.
 
Księgarnia Pod Globusem zaprasza na spotkanie o odpowiedzialnym wędrowaniu. Jak przygotować się do górskiej wyprawy? I co w praktyce znaczą słowa, że na szlaku jesteśmy gośćmi? Praktyczne wskazówki i ciekawe opowieści o wędrowaniu po górach będą mieć dla nas uczestnicy spotkania: Paweł Skawiński, Anna Mikołajczyk-Szarek i Magdalena Petryna.

Punktem wyjścia do rozmowy będzie książka, której współautorem – razem z Barbarą Gawryluk, jest Paweł Skawiński. Książkę pięknie zilustrował Adam Pękalski, wydało – Wydawnictwo Literackie.

Paweł Skawiński – były dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, przewodnik tatrzański od 50 lat i ratownik ochotnik z wieloletnim doświadczeniem. Leśnik z wykształcenia, taternik z zamiłowania. Instruktor narciarski. Na pierwsze wędrówki po Tatrach wyruszał z rodzicami i zawsze marzył o tym, że kiedyś będzie chodził w te piękne i niedostępne góry do pracy. Żeby to osiągnąć, postanowił zostać leśnikiem. Udało się! Z okien swojego domu w Zakopanem codziennie podziwia swoje ukochane góry.
 
Anna Mikołajczyk-Szarek przewodnik i organizator wycieczek po Karpatach Zachodnich i Wschodnich jako „Karpacka Dusza”, w przeszłości członek zespołu „Skalni”. Traktując Karpaty jako całość, poszerzyła swoje umiejętności o rękodzieło z zakresie ceramiki, snycerki i rzeźby w drewnie, dzięki czemu bierze udział w projekcie „Tatry w Twoich rękach” który promuje rodzime produkty na rynku pamiątek regionalnych.
 
Magdalena Petryna – przewodniczka beskidzka i redaktorka. Mieszka w Beskidzie Wyspowym. W sieci działa jako Wilczy Las. Jest przekonana, że budowanie bliskiej relacji z przyrodą jest potrzebne i nam, i światu, a wędrowanie jest ważnym elementem tego procesu.
 
O książce:
Barbara Gawryluk, Paweł Skawińki
„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych”
ilustracje: Adam Pękalski
 
„Gdy raz wybierzecie się na wycieczkę w Tatry, obiecuję, że będziecie chcieli tam wrócić!” – zapewnia Paweł Skawiński i wie co mówi, bo sam spędził w tych górach niemal całe swoje dorosłe życie. A wszystko zaczęło się niewinnie, od wycieczki z rodzicami, z nocowaniem w schroniskach i burzą podczas wspinaczki. To dopiero przygoda!

Teraz czas na was! Zapraszamy na wyprawę w najsłynniejsze polskie góry, do ostępów leśnych, jaskiń i góralskich chat. Spotkacie wilki, rysie, kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Dowiecie się, jak zachować się na szlaku. Skosztujecie góralskich specjałów. Poznacie szczyty, doliny, stawy i potoki. I nie bójcie się, bo z takim przewodnikiem jak Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski – będziecie przygotowani na każdą okazję.

Wydarzenie jest częścią Nocy Księgarń – ogólnopolskiego festiwalu małych księgarń organizowanego przez OSDW Azymut. Więcej na www.nocksiegarn.pl.
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Krakowskie Księgarnie na Medal dofinansowanego ze środków Miasta Krakowa i Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow