Dam Ci nauczkę! Czy można nauczyć się latać?

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 16 października 2021, 12:00
Dam Ci nauczkę! Czy można nauczyć się latać? – spotkanie z Janem Hoffmanem z Muzeum Lotnictwa w Krakowie
Warsztaty dla dzieci 8+
Informacje i rezerwacje: pr@liberglob.pl
 
Księgarnia Pod Globusem zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty o aerodynamice. Zastanowimy się, dlaczego jedne zwierzęta i przedmioty latają, a inne nie. Dowiemy się, skąd się bierze wiatr i co to jest ten halny. O lataniu opowie nam Jan Hoffman – legenda Muzeum Lotnictwa w Krakowie, znawca i popularyzator historii konstrukcji lotniczych. Pomocą będzie dla nas pięknie zilustrowana książka „Wiatr” Anny Skowrońskiej. Warsztaty poprowadzi wytrwała poszukiwaczka odpowiedzi na bardzo trudne pytania – Ewa Stanek-Misiąg.
Zapraszamy!
 
GOŚĆ:
Jan Hoffman jest znawcą i niestrudzonym popularyzatorem historii konstrukcji lotniczych. Prowadzi niedzielne „Spotkania przy samolocie” w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Przez wiele lat kierował Działem Upowszechniania Muzealiów MLP. Jest spikerem Małopolskich Pikników Lotniczych i autorem książki „Serca samolotów. Silniki z kolekcji MLP”. Nikt nie wie tyle o samolotach i awiacji, co on.
 
PROWADZĄCA:
Ewa Stanek-Misiąg jest dziennikarką, pracuje w portalu Medycyna Praktyczna, wcześniej przez większość zawodowego życia była związana z radiem, w RMF Classic prowadziła magazyn o książkach. Mama dorosłych synów, Jana i Jerzego. Od czasu do czasu opiekunka kotki młodszego syna, Manuli. Miłośniczka podcastów, przy których robi skarpetki na drutach. Nie je mięsa. Ćwiczy pilates.
 
KSIĄŻKA:
Anna Tyczyńska-Skowrońska, „Wiatr”,
ilustracje: Agata Dudek i Małgorzata Nowak
Wydawnictwo Muchomor
 
Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż. Zobaczycie co dzieje się gdy nadciąga tornado, jak wędruje pył znad Sahary i jak szybuje albatros. Dowiecie się jak powstaje wiatr i jak z niego zrobić prąd. Dotrzecie do nowoczesnych farm wiatrowych u wybrzeży Szkocji i do starodawnych wiatraków w Iranie. Przeczytacie o tym gdzie wieje samum, a gdzie halny i kto szybował nad Himalajami. Będzie też na co popatrzeć, bo ilustracje zrobiły doskonałe polskie graficzki Agata Dudek i Małgorzata Nowak. „Wiatr” to 64 strony, które rozbudzą ciekawość poznawania zjawisk w przyrodzie.
Projekt „Chodzi o czytanie! Spotkania Pod Globusem” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partnerzy: Kraków Miasto Literatury UNESCO, Książki kupuję kameralnie

Patronaty medialne: Radio Kraków, Literacka Kavka, MiastoDzieci.pl

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.