Konstelacja LEM: technologia – krytyka – sztuka

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 8 października 2021 - niedziela, 31 października 2021
Konstelacja LEM: technologia – krytyka – sztuka
Wystawa sztuki intermedialnej

Autorska Galeria Bronisława Chromego (Park Decjusza)

8–31 października 2021

Godziny otwarcia:
od wtorku do piątku – 15.00–18.00
sobota i niedziela – 11.00 – 18.00
 
Wernisaż odbędzie się 8 października (piątek) o godz. 18.00. Muzyka na żywo w wykonaniu ixc999x.
 
„Bo wczorajsza niezwykłość staje się dzisiejszym banałem, a dzisiejsza skrajność jutrzejszą normą” – hasło Roku Lema, zaczerpnięte z powieści Katar, nabiera szczególnego znaczenia w kontekście przyspieszającego rozwoju technologii, która w coraz większym stopniu naznacza ludzki stosunek do świata. Stanisław Lem w swojej twórczości przewidywał technologiczną przyszłość – roboty, maszyny, urządzenia i techniki informacyjne, które w jego książkach były jedynie wytworami naukowej fantastyki, dzisiaj są normą i współtworzą naszą codzienność.
Wystawa „Konstelacja LEM: technologia – krytyka – sztuka” jest komentarzem do rzeczywistości naznaczonej przez technologię. Przyświeca jej przekonanie, że sztuka intermedialna, której „naturalnym środowiskiem” jest przestrzeń technicznych zdobyczy, pokazuje tkwiące w technologii piękno, ale jednocześnie pełni rolę krytyczną, wskazując na jej zagrożenia. Dorobek Stanisława Lema jest dla tworzących tę wystawę artystów nieocenionym źródłem inspiracji i podpowiedzi.
 
Artyści:
Sandra Bąk
Estera Gałuszka
Konrad Gubała
Milena Janczur
Jana Moroz
Bartosz Radzikowski
Paweł Sergunin
Aleksandra Szalińska
Miłosława Skomra
Franciszek Szyman
 
Kurator: Mateusz Świderski
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura Interwencje 2021

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<