Krafftówna w krainie czarów – film dokumentalny

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Filmowy portret Barbary Krafftówny w reżyserii Macieja Kowalewskiego i Piotra Konstantinowa w krakowskich kinach studyjnych.

„Zawsze była we mnie ciekawość, żeby zajrzeć dalej” – wyznaje jedna z najwspanialszych polskich aktorek. Wraz z Barbarą Krafftówną odwiedzamy jej magiczną krainę. Zamieszkują ją duchy przeszłości, Starsi Panowie, lecz nade wszystko niezapomniane kreacje teatralne, serialowe i filmowe. Swoim charakterystycznym głosem bohaterka snuje intymną gawędę, w której bogate doświadczenia kobiety i artystki spotykają się z wiecznie żywą wyobraźnią małej dziewczynki, a jej własne słowa przenikają się z fragmentami ról.

Kreacyjny portret, wybitnej aktorki, który przeprowadza widza do świata właściwie już nie istniejącego. Główną narracją filmu są monologi wewnętrzne bohaterki, które nawiązują do najwybitniejszej filmowej roli Krafftówny w filmie W.J. Hasa, „Jak być kochaną”. Dla Krafftówny wyobraźnia była ucieczką i sposobem na przetrwanie. Krafftówna, niczym tytułowa bohaterka z „Alicji w krainie czarów” zachowuje w filmie uśmiech dziecka, balansując jednocześnie na granicy smutku i nostalgii.

HARMONOGRAM SEANSÓW:

14 października Kino Agrafka

15 października KIKA

16 października Kino Pod Baranami

17 października Kino Mikro

18 października Studyjne Kino SFINKS

19 października Kino Paradox

20 października Kino Kijów

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.