Uniwersytet Patrzenia Teatrem

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 13 maja 2022 - niedziela, 15 maja 2022

Warsztaty reżyserskie, dramaturgiczne i muzyczne, a także rozmowy o literaturze, tajniki warsztatu recenzenta i spotkanie z Dorotą Kolak oraz Dorotą Roqueplo. To tylko część wydarzeń, które odbędą się w dn. 13 -15 maja w ramach Uniwersytetu Patrzenia Teatrem. Pomysłodawcą projektu jest Domu Utopii – Międzynarodowe Centrum Empatii w Krakowie.

Uniwersytet Patrzenia Teatrem, powstał z myślą o osobach, które chciałyby się przyjrzeć z bliska zarówno procesowi powstawania spektakli, jak i warsztatowi pracy poszczególnych twórców teatralnych. W tym roku realizowana jest 2 edycja projektu. Najbliższe spotkania, warsztaty i dyskusje rozpoczną się 13 maja od warsztatów dramaturgicznych z Mateuszem Pakułą, dramaturgiem, dramatopisarzem i reżyserem teatralnym, autorem głośnej książki „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”. Dzień później, będzie można wziąć udział w warsztatach „Głos, muzyka, teatr”, które poprowadzi Dominik Strycharski, muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor muzyki teatralnej, laureat ubiegłorocznych Paszportów „Polityki”. W programie UPT znalazły się też warsztaty reżyserskie z Leną Frankiewicz, aktorką, która stała się reżyserką i z powodzeniem realizuje przedstawienia w teatrach w całej Polsce (w Teatrze Narodowym w Warszawie można obecnie zobaczyć jej spektakl „Jak być kochaną” z Gabrielą Muskałą w roli głównej).

Jacek Wakar, krytyk teatralny i współprowadzący Nowy Tygodnik Kulturalny, poprowadzi warsztaty recenzenckie i zaprosi do rozmowy z Dorotą Kolak i Dorotą Requeplo. Pierwsza jest znakomitą aktorką teatralną i filmową, związaną z gdańskim Teatrem Wybrzeże, druga wybitną kostiumografką, która współpracowała m.in. z Krzysztofem Krauze, Janem Komasą i Kingą Dębską.

Będziemy rozmawiać m.in. o tym, jak narodziło się ich ludzkie i artystyczne porozumienie? Jak widzą swoje zawodowe wybory? Czy kostiumografka może zmienić aktorkę, a aktorka wpłynąć na kostiumografkę? I wreszcie, co je inspiruje zarówno w pracy jak i w codziennym życiu? – mówi Jacek Wakar.

W programie Uniwersytetu Patrzenia Teatrem nie zabraknie też rozmów o literaturze. Tym razem gościem cyklu „Literatura. Przetworzenia i przepoczwarzenia” prowadzonego przez Szymona Kloskę, będzie Igor Jarek, autor głośnej książki „Halny” w której tarantinowskie dialogi trafiły na nowohucki bruk.  

Więcej informacji: domutopii.pl

Karnet na wszystkie wydarzenia, a także bilety na poszczególne warsztaty i spotkania: laznianowa.pl  

Szczegółowy program:

13 maja (piątek)
17:00-20:00
Między prywatnym a społecznym – warsztaty dramaturgiczne
Prowadzenie: Mateusz Pakuła

14 maja (sobota)
11:00-12:30
Literatura. Przetworzenia i przepoczwarzenia
Wykład:
 Trudna sztuka dialogu
Gość: Igor Jarek
Prowadzenie: Szymon Kloska

13:00-16:00
Głos, muzyka, teatr – warsztaty muzyczne
Prowadzenie: Dominik Strycharski

17:00-18:30
Nasłuchiwanie: inspiracje
Goście: Dorota Kolak, Dorota Roqueplo
Prowadzenie: Jacek Wakar

15 maja (niedziela)
11:00-12:30
Teatr tu i teraz – warsztat recenzenta
Prowadzenie: Jacek Wakar

13:00-17:00
Światy możliwe – warsztaty reżyserskie
Prowadzenie: Lena Frankiewicz

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<