Tak Brzmi Miasto 2021: Ludzie

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 13 listopada 2021 - niedziela, 14 listopada 2021

LUDZIE! tematem konferencji Tak Brzmi Miasto dla branży muzycznej

W 2020 roku organizatorzy Tak Brzmi Miasto podczas konferencji dla muzyków i menedżerów pytali: Przyszłość? Po roku temat wydarzenia rysuje się, jak odpowiedź: Ludzie. Program opiera się na osi artysta-człowiek-odbiorca. TBM zaprasza do Krakowa w dniach 13 i 14 listopada, ruszyła już sprzedaż biletów.

W zdigitalizowanym świecie warto zadać sobie pytanie: co jest pierwsze? Pomysł, kompozycja, produkcja, wizerunek, potrzeba, promocja, streaming, social media? Organizatorzy TBM chcą przypomnieć, że pierwszy jest człowiek. Człowiek pracuje z muzyką i człowiek ją odbiera. Ludzie spotykają się w świecie sztuki - tym zawodowym i tym prywatnym - mając określone (lub nie) cele, potrzeby oraz doświadczenia. 

Panele, warsztaty i wykłady ekspertów z szerokiego świata muzyki będą dotykać sensu tworzenia, wartości współpracy i istoty tworzenia więzi z publicznością. Specjaliści od muzyki, kultury, biznesu, psychologii, a nawet futurologii zastanowią się wspólnie czy branża muzyczna działa #poludzku, czy jest transparentna i fair? Co zrobić, żeby tak było? O co może zapytać siebie artysta i artystka? Jaka przyszłość będzie dla nich najlepsza? Jak o nią zadbać?

#poludzku o zarządzaniu, komunikacji i obecności w sieci. Świadomie o rozwijaniu publiczności, wizerunku i odpowiedzialności branżowej. 

#poludzku w ramach Tak Brzmi Miasto Konferencja: Ludzie! 13 i 14 listopada 2021 r. w Krakowie w Teatrze Proxima oraz online.

---

Showcase

Tak Brzmi Miasto Konferencja to najbogatsze programowo w Polsce spotkanie ludzi muzyki. Od pierwszej odsłony naszej inicjatywy program merytoryczny uzupełnia część showcase'owa, w której prezentujemy wschodzących artystów i artystki oraz młode i ciekawe zespoły.

Baza, Hevre i Alchemia – te trzy krakowskie przestrzenie muzyczne wypełni 13 listopada muzyka dwunastki artystów i artystek! W ramach Tak Brzmi Miasto Konferencja, jak co roku, zapraszamy Was na showcase’y. Prezentujemy zespoły, które poznajemy lepiej dzięki naszym inicjatywom. Przedstawiamy składy, które wschodzą w pięknym stylu.

karnety: 40 zł
wstęp także w ramach karnetu na konferencję
do kupienia na takbrzmimiasto.pl/sklep

Alchemia

sobota, 13 listopada, godz. 20.00
Klub Alchemia, Kraków, ul. Estery 5

Tańka Szafraniec – wokalistka, songwritterka, KOBIETA. Dla jednych ostoja spokoju, dla innych cisza przed burzą i kolorowy ptak. Muzykę nazywa wolnością, traktuje ją jako sposób na wyrażenie prawdy i emocji, jako swoją przestrzeń. Przez lata pracowała jako chórek z gwiazdami polskiej sceny, a swoje piosenki pisała do szuflady. W 2020 roku zadebiutowała singlem Teraz i tu, a idąc za ciosem w 2021 r. wydała kolejne single, prezentując barwne odsłony muzyczne od rock’n’rolla po synthowe brzmienia popu lat 80′. Niedawno ukazał się jej debiutancki album, Mozaika.

The Great White Lights – zespół, w którego skład wchodzi czterech wrocławian poruszających się w obrębie współczesnej muzyki gitarowej. Na swoim koncie mają debiutancki album The Great White Lights z 2019 roku. Pochodzący z niego singiel, Come Again, znalazł się na składance Radiowej Czwórki, Będzie Głośno vol. 2. W ciągu swojej kariery wystąpili u boku takich zespołów jak New Model Army, Muchy, Hurt czy Sidney Polak. Aktualnie pracują nad swoją drugą płytą (planowana premiera: I kwartał 2022).

Aleph – załoga sopockich piratów, przemierzająca glob od ok. 2014. Połamane rytmy, psychodeliczne przestrzenie i grunge’owa dosadność. Introspektywny trip dla uważnych. aleph promuje obecnie tegoroczny album pt. Kairos.

ciiicho i LoftY – ciiicho to solowy projekt Gabi Cichy, producentki i pianistki z Krakowa. LoftY, czyli Aleksander Paprocki, to świdnicki producent i DJ. Obydwoje są absolwentami krakowskiej szkoły produkcji muzycznej Piano Lab. Aktywnie współtworzą nową scenę muzyki elektronicznej, współpracując z takimi artystami jak Dominika Plonka, Misz, Runforrest, Nohme i Zuza Baum. Wspólnie przygotowali taneczny set koncertowy w klimatach House/Electronica. Będzie on przekrojem twórczości obydwu producentów wraz z premierowym wykonaniem ich wspólnych utworów. Duet reprezentuje szkołę produkcji muzyki PianoLab.

Baza

sobota, 13 listopada, godz. 19.30
Klub Baza, Kraków, ul. Mostowa 2

Zagi – nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, która pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Śpiewająca dziewczyna z gitarą – bardzo wyrazista postać na polskiej scenie muzycznej. Jej muzykę można zamknąć w pudełku z napisami indie-rock, pop, alternatywa.

Wojtek Szumański – kompozytor, gitarzysta oraz autor tekstów. Jest znany głównie ze swojej działalności w serwisie YouTube, gdzie umieszcza autorskie utwory. Jego twórczość zebrała milionowe odsłony. Piosenki charakteryzują się chwytliwą muzyką oraz błyskotliwymi tekstami, często o zabarwieniu humorystycznym, ale również melancholijnym, skłaniającym do refleksji. Występ na żywo składa się z klimatycznych, niepublikowanych dotąd aranżacji w trio – z Werosławą (skrzypce, wokal) i Krzysztofem (wiolonczela)

Postman – muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor, piosenkarz i songwriter. Od 2017 roku jeździ po całej Europie z koncertami, od Ukrainy po Holandię, gościł na wielkich festiwalach oraz w małych klubach – miasteczkach i wsiach. Przed rokiem ukazała się druga studyjna płyta Postmana zatytułowana City Freak. Artysta śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Postman jest jednym z najciekawszych przedstawicieli fali nowej ukraińskiej muzyki.

Namena Lala + Ira Lobanok – Namena to kobiecy projekt solowy na głos i looper w gatunku experimental-indie-trip to prywatne terytorium, pełne dzikich głosów, ech i melodii wypuszczanych na wolność. Natalia Orkisz aka Namena Lala za pomocą swojego głosu i loopera BOSS RC-505 tworzy całą warstwę dźwiękową swoich piosenek – od partii basu i perkusji, przez sample, pady, akordy, chórki i chóry, po charyzmatyczny wokal główny. Ira Lobanok to połowa duetu Krapka;KOMA - elektronicznej dziewczyńskiej grupy z Lwowa w Ukrainie. Namena i Ira łączą siły w projekcie, który stworzyły, znając się wyłącznie wirtualnie z konferencji TBM w ubiegłym roku!

Hevre

sobota, 13 listopada, godz. 19.30
HEVRE, Kraków, ul. Meiselsa 18

Roman Wróblewski – trójmiejski pianista, kompozytor, od lat zaangażowany w wiele projektów muzycznych o różnorodnej stylistyce. Tworzył lub współtworzył 10 albumów studyjnych. Współpracował m.in. z Tymonem Tymańskim, Sarą i Robertem Brylewskim, koncertował w Europie, Azji oraz na wielu festiwalach w Polsce

Miłosz Bazarnik 5tet – nowa odsłona muzyki lidera zespołu znanego ze swojego autorskiego tria, zespołu Lazy Swingers Band czy JEDNO. Tym razem sięga po rzadko spotykany pięcioosobowy skład: sekcja rytmiczna z saksofonem tenorowym i gitarą elektryczną. W swojej twórczości inspiruje się takimi artystami jak Aaron Parks, Mike Moreno, Olli Hirvonen czy Marcin Wasilewski. Pomiędzy konkretnymi ostinatami basowymi, czy mocnymi tematami znajdziemy także sporo liryzmu i przestrzeni.

Alice – wokalistka, flecistka i producentka. W przyszłym roku zadebiutuje z autorską płytą Prisoners of Expectations. Alice to hipnotyzujący wokal przywodzący na myśl Björk, świeże aranżacje w stylu Hiatus Kaiyote, bezkompromisowość w elektronicznych brzmieniach inspirowana Sophie czy Arcą. To połączenie odhumanizowanej elektroniki z przesyconym ludzkimi emocjami wokalem. Całość złączona koncepcją, wobec której warto nie stawiać oczekiwań.

Wowakin – trio grające mazurki, oberki, polki, kujawiaki, tanga, fokstroty, piosenki i kołysanki z regionu Radomia, Kielc i Sanników. Oprócz skrzypiec, polskiego akordeonu i bębnów, grają również na banjolele i harmonijce. Zadebiutowali w 2016 na najważniejszym konkursie folkowym w Polsce Nowa Tradycja, gdzie zajęli trzecie miejsce. Od wtedy dali sporo koncertów oraz wydali swój pierwszy album Kraj za miastem.

Dafeat x Gribble to zderzone ze sobą dwa solowe projekty zaprzyjaźnionych nastolatków, którzy mają mocną potrzebę pobujania widownią. Dafeat w swoich produkcjach przelewa emocje przez prąd elektryczny analogowych syntezatorów i organicznych brzmień sampli, a następnie składa to w jedną całość w swoim “bedroom studio”. Jego produkcje można określić jako electronic r&b. Gribble jest krakowskim artystą tworzącym muzykę elektroniczną. Swoje utwory buduje używając elektronicznych brzmień syntezatorów, które łączy z energiczną perkusją i gitarą. Duet reprezentuje szkołę produkcji muzyki PianoLab.

Kopi – producent z Krakowa, związany z zespołami runforrest oraz Biały Falochron. Pod koniec 2021 roku, ukaże się jego debiutancki album, inspirowany różnymi wcieleniami klubowej elektroniki. Zapraszamy do tańca! Kopi reprezentuje szkołę produkcji muzyki PianoLab.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow