Festiwal KultURO 2021

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 27 września 2021 - sobota, 2 października 2021

Tegoroczny, siódmy już festiwal KultURO chcemy przeprowadzić w ten sposób, aby z tematyką profilaktyki, nie tylko chorób układu moczowego, ale także tej ogólno rozumianej, dotrzeć już do najmłodszych mieszkańców Krakowa.

Festiwal odbędzie się w ramach obchodzonego na całym świecie Tygodnia Urologii, podczas którego zwraca się szczególną uwagę na problemy, którymi zajmuje się ta gałąź medycyny. Jest to czas, który skupia krajowe towarzystwa urologiczne, lekarzy urologów, pielęgniarki urologiczne, pacjentów i ich rodziny oraz polityków w celu budowania świadomości na temat chorób urologicznych, zachęcania do regularnych badań i przeciwdziałania tym chorobom.

Wychodząc naprzeciw i dołączając do tego ważnego z punktu widzenia zdrowia wydarzenia, organizatorzy przygotowali cykl zajęć, aby zaznajomić mieszkańców Krakowa z problemami, które niesie za sobą późna profilaktyka schorzeń układu moczowego i zachęcić ich do działań w tym kierunku.

Festiwal KutURO organizowany jest przez Fundację Urodzeni-Zdrowi, której prezesem jest niekwestionowany autorytet w dziedzinie urologii – prof. dr hab. Piotr Chłosta – pomysłodawca Festiwalu KultURO, a po godzinach frontman rockowego zespołu Endopower.

---

PROGRAM

KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z KLAS 1-3
Konkurs skierowany jest do mieszkańców Krakowa i powiatu krakowskiego w wieku od 7 do 9 lat.
Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie krakowskich i podkrakowskich szkół podstawowych z klas 1-3, zwycięzców czekają upominki i nagrody!
-
LEKCJE PROZDROWOTNE DLA UCZNIÓW KRAKOWSKICH SZKÓŁ ŚREDNICH „JAK ZATROSZCZYĆ SIĘ O TATĘ”
Wybitni krakowscy specjaliści urologii wytłumaczą uczniom szkół średnich, na czym polega badanie profilaktyczne, na jakie symptomy szczególnie należy zwrócić uwagę i jak zatroszczyć się o tatę, wujka, dziadka.
-
INFOLINIA UROLOGICZNA DLA PACJENTÓW PROWADZONA PRZEZ SPECJALISTÓW UROLOGII
„NIE WSTYDŹ SIĘ – ZADZWOŃ DO UROLOGA”
Planujesz wizytę u urologa i nie wiesz gdzie się zgłosić? Dzieje coś złego, nie jesteś pewien, czy szwankuje prostata czy nerka? Masz sto wstydliwych pytań o swoim gruczole krokowym i krępujesz się je zadać lekarzowi tet a tet w gabinecie? W ramach Festiwalu KultURO 2021 możesz skorzystać ze specjalnej Infolinii Urologicznej!
-
DZIEŃ OTWARTY W GABINECIE UROLOGICZNYM
„ZRÓB PREZENT SWOJEMU TACIE – ZAPISZ GO DO UROLOGA”
Mężczyzn po 40. roku życia zapraszamy do skorzystania z darmowych konsultacji urologicznych - bez skierowania, kolejki i długiego oczekiwania! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
-
KONCERT FINAŁOWY
2 października rockowe brzmienia powracają! Na scenie w Forty Kleparz wystąpią:

  • Endopower
  • Janusz Grzywacz
  • Skaldowie
  • Marek Piekarczyk

---

Udział we wszystkich aktywnościach jest bezpłatny! Szczegóły wydarzenia dostępne są na www.kulturo.eu.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.