Nie robię niczego, czego nie lubię… Spotkanie z Zośką Papużanką (online)

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 29 września 2021, 18:00
Mieszka i pisze w Krakowie, uczy języka polskiego, debiut przyniósł jej nominacje do nagrody Nike i Paszportów „Polityki”, ma dwóch synów, napisała kilka powieści, czyta po nocach… To wszystko o Zoście Papużance przeczytacie w internecie. U nas od samej pisarki dowiecie się dużo, dużo więcej. Premiera spotkania z artystką w programie „Świat na głowie” na kanale Dworek TV w środę 29 września 2021 o godz. 18.00.
W rozmowie z Renatą Głowacką w programie „Świat na głowie” tematem przewodnim jest najnowsza powieść pisarki zatytułowana „Kąkol”. Książka dla wielu jest osobistym wspomnieniem przeżyć z dzieciństwa, a jak widzi ją sama autorka? Jakie pytania stawiała sobie pisząc ją? Jak powstały główne postaci?
Zośka Papużanka opowie również jaką jest nauczycielką, jak wygląda jej praca nad kolejnymi książkami, skąd biorą się na nie pomysły oraz jak kataloguje swoje kolczyki i czy wybrała już: miasto czy wieś?
 
Zośka Papużanka – mieszka i pisze w Krakowie, uczy języka polskiego. Zadebiutowała w 2013 roku „Szopką”, która przyniosła jej nominacje do Nike i Paszportów „Polityki”. W 2016 roku ukazała się jej druga powieść, „On” nominowana do Paszportów „Polityki”, nagrody Gryfia i wyróżniona tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca, w 2017 roku zbiór opowiadań „Świat dla Ciebie zrobiłem”, a w 2020 roku kolejna powieść „Przez”.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.