19. Krakowski Festiwal Górski (online)

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Justyna Skalska, kwartalnik „Kraków Culture”

Ekstremalne emocje

Sportowe wyzwania i himalajskie wyprawy, bajkowe tury narciarskie i szalone spływy kajakowe, górskie wycieczki rowerowe i ultramaratońskie wyczyny – tak zapowiada się 19. Krakowski Festiwal Górski, który jak co roku dostarczy swym widzom ekstremalnych emocji. Na ekranie zobaczymy nieraz tragiczne, choć zarazem inspirujące historie, portrety nietuzinkowych ludzi czy zapierające dech w piersiach widoki, czyli wszystko to, z czym kojarzą się filmy dokumentalne o tematyce górskiej i sportowej z najwyższej półki.

O Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmowego będzie ubiegać ponad 40 filmów, wśród których znalazły się takie produkcje jak Roots (obowiązkowa pozycja dla fanów dwóch desek i śnieżnego puchu!) czy Here I Am, Again o walecznym bułgarskim himalaiście Boyanie Petrovie, który mimo wypadku samochodowego, cukrzycy i choroby nowotworowej postanowił zdobyć koronę Himalajów i Karakorum. W programie znalazł się także pokaz specjalny filmu The Alpinist: portret wyjątkowego wspinacza z Kanady Marca-André Leclerca, którego życie zakończyło się stanowczo zbyt wcześnie. Twórcą tego obrazu jest Peter Mortimer, reżyser wielokrotnie nagradzanego i bijącego rekordy popularności na Netflixie dokumentu The Dawn Wall.

Festiwalowe filmy będą dostępne online przez cały grudzień na platformie PLAY KRAKÓW, a w weekend 4 i 5 grudnia w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się stacjonarna odsłona wydarzenia obejmująca liczne prelekcje, spotkania i warsztaty.


Uwaga! Na platformie festiwalowej PLAY KRAKÓW premierę mają filmy:

  • 6-8 grudnia: Action Directe, Deep Roots, Black Ice, First Ascent / Last Ascent (wszystkie z cyklu Reel Rock 15)
  • 6-8 grudnia: Doo Sar
  • 6-12 grudnia: The Fall Theory, Kjerag Solo, Great Sheikhs, E11.
  • Lexicon (wszystkie z cyklu Brit Rock 2021)
  • 6-12 grudnia: The Sanctity of Space

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<