Męczennicy

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Spektakl dyplomowy studentów IV r. Wydziału Aktorskiego AST w Krakowie.

Żyjemy w świecie racji nie do pogodzenia. Nie słuchamy się, nie chcemy się zrozumieć. Silne emocje zniekształcają obraz, wiodą nas do zawziętości, zawziętość do brutalności, a dalej… dalej jest już tylko fanatyzm, który stanowi źródło totalitaryzmu. Ten proces odbywa się teraz, na naszych oczach i z naszym udziałem. Dotyka nas wszystkich, coraz bardziej boleśnie.

Bohaterowie „Męczenników” to męczennicy idei, nie – męczennicy za idee. To nie święci, którzy poświęcają się w imię ideałów, tylko niewolnicy swojego uporu, zdolni do krzywdzenia innych w imię złożonych deklaracji. Zadręczają siebie i innych swoimi ideami. Bo wszyscy muszą być tacy, jak to, co deklarują. To nie wyznawcy, a fanatycy. To więźniowie słów i interpretacji zdolni do kłamstwa i zbrodni w imię swojego uporu. Ale czy starcie różnych światopoglądów musi prowadzić do wojny?  Czy to jedyna droga?

  • Przekład: Elżbieta Ogrodowska-Jesionek
  • Reżyseria: Aleksandra Popławska
  • Scenografia: Tomasz Mreńca
  • Kostiumy, projekcje: Maria Matylda Wojciechowska
  • Muzyka: Tomasz Mreńca / Daniel Spaleniak
  • Asystentki reżyserki: Katarzyna CichoszMaria Witkowska
  • obsada: Willy Batzler - Jakub Potyrała, Erika Roth - Zuzanna Romańska, Markus Dörflinger - Maciej Kosiacki,
    Dieter Menrath - Dawid Kunicki, Benjamin Südel - Maciej Kobiela, Inge Südel - Maria Witkowska, Georg Hansen - Michał Pietruś, Lydia Weber - Katarzyna Cichosz.

  

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.