(po)wolna sobota

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

(po)wolne soboty w Pałacu Potockich to enklawa absolutnego relaksu w centrum miasta z widokiem na najpiękniejszy rynek w Europie! 

(po)wolne soboty to propozycja Pałacu Potockich, nowego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa, którego współgospodarzem jest KBF. W cztery soboty do końca roku spotykamy się w samym centrum Starego Miasta w Krakowie, a jednak jakby w oderwaniu od codzienności, aby razem pobyć, pooddychać, poprzyglądać się sobie, dowiedzieć się więcej i poznać nowe w pięknych wnętrzach łączącego 500-letnią historię z nowoczesnością Pałacu Potockich. Kuratorką nowego realizowanego przez KBF cyklu spotkań jest Aga Kozak, nauczycielka dobrego życia, która w pięknych przestrzeniach przy Rynku Głównym 20 pokaże nam wiele ciekawych sposobów, jak być dla siebie dobrym, czułym i jak dobrze być. 

Każde spotkanie z cyklu (po)wolna sobota w Pałacu Potockich koncentrować się będzie wokół pojęć dobrostanu, relaksu, slow i dobrego życia. Przedstawimy Wam idee “osiędbania” – selfcare i “siękochania” – selflove. Porozmawiamy o oddechu i medytacji, uważności i docenianiu życia oraz zachowywaniu dobrych wspomnień, zadbamy o ciało także w praktyce – podczas sesji jogi czy wspólnego odkrywania smaków.

(po)wolne soboty będą okazją do spotkania z gośćmi Agi Kozak, którzy przedstawią publiczności książki, możliwości czy pomysły. Godzinną sesję jogi poprowadzą nauczycielki i nauczyciele z Krakowa; gościnie i goście będą opowiadać o swojej pracy, rozwoju, dobrym życiu, przyjemności, docenianiu, wdzięczności, mówieniu o sobie dobrze, czuciu ciała, ruchu, jedzeniu, korzystaniu z zasobów, ekologii czy pomysłach na miasto przyjazne mieszkańcom; dzień kończyć będziemy seansami oddychania i relaksu, które pozwolą ochłonąć po intensywnym dniu dbania o siebie.

 Na pierwszą (po)wolną sobotę zapraszamy 25 września i w tym dniu:

 ...zaczniemy o godz. 9.00 (po)wolną pobudką – jogę w Pałacu Potockich poprowadzi Maryna Hobrzyk z Om Sweet Om. Chcesz się leniwie przeciągnąć z dobrą intencją? To czas dla Ciebie!

O godz. 11.00 czas zacząć (po)ranną kawę – rozmowę z Sabiną Francuz, czarodziejką kuchni i autorką książki Mąka i woda, o tym, że chleb niejedno ma imię. O tym, co potrafi Sabina, będzie można przekonać się również degustując smakołyki jej roboty. Chcesz się przekonać jakie cuda kryć się mogą pod hasłem “chleb”? Oto coś dla Ciebie!

O godz. 14.00 zaczniemy (po)wolne popołudnie – rozmowę z Natalią Sosin-Krosnowską, autorką książki Rozmowy przy stole, o magii smaku, miłości do jedzenia, podróżach szlakiem kulinarnych odkryć i spotkaniach. Chcesz wyruszyć w wielką podróż siedząc wygodnie z pięknym widokiem na krakowski Rynek Główny? Nie ma lepszego sposobu!

O godz. 17.00 czas na (po)wolne rozmowy i spotkania – Nina Czarnecka (szerokiej publiczności znana również jako Blimsie: https://blimsien.com), autorka najprzytulniejszego poradnika osiędbania Ciepło,  opowie o swojej drodze do przyjemności i przytulności. Chcesz wiedzieć więcej o ajurwedzie i o tym co samodzielnie możesz zrobić dla siebie? Bądź z nami!

O godz. 19.00 (po)relaks – wieczorną sesję domykającą dzień poprowadzi sama kuratorka cyklu (po)wolnych sobót Aga Kozak, na co dzień nauczycielka medytacji, relaksacji i oddechu. Chcesz po intensywnym dniu, tygodniu, życiu uspokoić tętno i porozkoszować się byciem? To czas dla Ciebie!

Kolejne (po)wolne soboty 30 października, 20 listopada i 11 grudnia.

Aga Kozak – thinkfluencerka, dziennikarka, podkasterka, coacherka, nauczycielka dobrego życia. Jako pierwsza w Polsce wspierała w rozwoju artystki i artystów art-coach w Polsce. Współtwórczyni Festiwalu Kręgi i współautorka (wraz z Angeliką Kucińską) podcastu "Sharing is Caring". Przez wiele lat związana ze światem kultury i sztuk wizualnych, obecnie uczy przede wszystkim wellbeingu (zwanego po polsku “osiędbaniem”), redukcji stresu, medytacji, mindfulness, dobrego odpoczynku, snu, przyjemności. Trenerka rozwoju osobistego, nauczycielka oddychania, mentorka. Studiowała lowenowską psychoterapię przez ciało, terapię oddechem, pracę z energią i tantrę. Przez lata pracowała dla "Gazety Wyborczej", "Wysokich Obcasów" i Gazeta.pl, współtworzyła też Instytut Dobrego Życia. Laureatka LGBT+ Diamond Awards jako ambasadorka osób LGBT w życiu publicznym. 

Organizatorem (po)wolnych sobót jest KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, współgospodarz Pałacu Potockich.

Partnerami pierwszego z cyklu (po)wolnej soboty spotkania są Znak i wydawca prezentowanych podczas spotkań książek: Sabiny Francuz Mąka i woda, Natalii Sosin-Krosnowskiej Rozmowy przy stole oraz Niny Czarneckiej Ciepło.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, współgospodarz Pałacu Potockich
  • wstęp wolny za wejściówkami; dostępne na https://kbfbilety.krakow.pl
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.