W przestrzeni Lema. Wystawa fotografii Danuty Węgiel

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 21 września 2021 - wtorek, 5 października 2021

„W przestrzeni Lema. Wystawa fotografii Danuty Węgiel”

Wystawa czynna: 21 września – 5 października 2021 roku, dni robocze, godz. 10.00–17.00. Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2, Sala z Widokiem

Wernisaż wystawy: 23 września 2021 roku, godz. 18.00

Wystawa „W przestrzeni Lema” prezentować będzie fotografie ukazujące otoczenie domu państwa Lemów, mieszczącego się na krakowskich Klinach. Zobaczymy zatem zdjęcia miejsc, które autor kochał i w których spędził wiele lat swojego życia. Wśród zbiorów znajdzie się także kilka czarno-białych portretów z pracowni pisarza. Portrety pochodzą z lat 1996–1997.

Danuta Węgiel – urodzona w Elblągu, polska artystka fotografka, portrecistka, fotoreporterka. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Ukończyła studia z religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.
W 1993 roku rozpoczęła współpracę z „Tygodnikiem Powszechnym”, gdzie sprecyzowała swoje fotograficzne zainteresowania. Od ponad 25 lat portretuje ludzi kultury i nauki, co owocuje licznymi publikacjami w prasie, na okładkach książek oraz plakatach. Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje fotografia kreacyjna, fotografia portretowa oraz fotografia reportażowa. Współpracuje z Wydawnictwem Znak, Wydawnictwem Literackim, miesięcznikiem „Kraków” i z agencją prasową Fotonova. Wykłada także fotografię prasową w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Podczas zwiedzania wystawy obowiązują zasady bezpieczeństwa sanitarnego (m.in. limit osób, obowiązek zasłaniania ust i nosa, dystans społeczny, dezynfekcja).

Zasady obowiązujące podczas wydarzeń, zajęć, warsztatów i innych aktywności kulturalnych w KFK i Klubach dostępne są na stronie http://krakowskieforum.pl/regulaminy/

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.