Spacery z Muzeum Inżynierii Miejskiej

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzeum Inżynieri Miejskiej zaprasza na cykl wrześniowych spacerów tematycznych.

12 września 2021
Świętujemy 100. rocznicę urodzin Stanisława Lema
12:00–14:00 Spacer szlakiem Lema
To szansa na poznanie ulubionych przez Lema krakowskich ulic i miejsc. Spacerując śladami tego wybitnego pisarza dowiemy się, jakie słodycze lubił i jakim samochodem mknął, by odebrać listy ze swojej skrzynki pocztowej, która znajdowała się w Hotelu Forum. Tych i wielu innych ciekawostek dowiecie się wyruszając razem z nami. Start z Dziedzińca Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. św. Wawrzyńca 15).
Cena biletu: 5 zł.
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

19 września 2021, 12:00
Spacer ,,Na znak! Bohaterowie miasta w przestrzeni Krakowa”
Bohaterowie towarzyszą nam codziennie. Często nawet o nich nie wiemy, chociaż ich czyny i pamiątki po nich są obecne codzienności mieszkańców Krakowa. Towarzyszą nam w formie małych tabliczek z imionami ulic, mostów czy parków. Podczas spaceru “Na znak!” dowiemy się między innymi, kim był Lewko, co wiąże porucznika Stawarza z Podgórzem, gdzie znajduje się ulica Jakuba oraz dlaczego na Kazimierzu mamy ulicę św. Wawrzyńca. Ten nietypowy spacer poprowadzi nas szlakiem historycznych postaci, które zostały upamiętnione w przestrzeni miejskiej Kazimierza i Podgórza. Poznamy się z nimi bliżej podczas wspólnej podróży szlakiem nazewnictwa ulic i ich zabytków. Początek spaceru z muzealnego dziedzińca.
Cena biletu: 19 zł
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

24 września 2021 XV Małopolska Noc Naukowców
19:00–21:00 Spacer ,,Szlakiem krakowskich fabryk”

25 września 2021, 12:00
Spacer LEMowe uliczki i budynki
Trasa spaceru poprowadzona została tak, by przybliżyć wam sylwetkę jednego z najciekawszych polskich literatów XX wieku. Z racji, że Stanisław Lem uwielbiał psy to na nasz spacer możecie zabrać swoje ukochane czworonogi. W czasie spaceru poznacie kilka ciekawych punktów na mapie lemowskiego Krakowa. Poznacie niezwykłe historie z jego życia.
Optony, lektony, trionsandy, fantomatony. Być może te hasła na razie nic wam nie mówią, ale zapewniamy, że w trakcie spaceru je poznacie, a nawet przekonacie się, że spotykacie się z nimi na co dzień. Stanisław Lem wymyślił wiele z nich na długo przedtem, zanim stały się elementem naszej rzeczywistości.
Cena biletu: 19 zł
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

26 września 2021, 12:00
Spacer pt. Ciepłownictwo - Skąd się wzięło ciepło w Krakowie?
W trakcie spaceru poznamy historię krakowskiego ciepłownictwa. Jak wyglądało życie mieszkańców miasta zanim powstała krakowska elektrociepłownia i zaczęła dostarczać energię cieplną do domów i instytucji? Dowiemy się jak ogrzewano mieszkania i jak wygladało niegdyś gotowanie potraw.
Na trasie wycieczki poznamy takie obiekty jak krakowska elektrownia, gazownia, Zamek Królewski, miejsce dawnego rurmusu (czyli utworzonej na początku XV wieku wieży ciśnień), a także browar i strażnicę pożarniczą.
Początek spaceru o godz. 12:00 na dziedzińcu Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. św. Wawrzyńca 15).
Cena biletu: 19 zł
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Informacje i zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00-16:00 telefonicznie: 12 428 66 00 wew. 11 lub mailowo: rezerwacja@mim.krakow.pl.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.