Sucha igła w Kosmosie, czyli Chwila z grafiką artystyczną

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 19 września 2021, 11:30

Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, zaprasza do Pałacu Potockich na Literackie Chwile dla dzieci! Rozpoczynamy kolejny miesiąc spotkań przy Rynku Głównym 20 w Krakowie, tym razem inspirowanych twórczością Stanisława Lema – trwa Rok Jego imienia a we wrześniu obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin genialnego myśliciela!

Idąc śladami wybitnego futurologa zajmiemy się między innymi: umożliwianiem niemożliwości, ważeniem próżni, łowieniem kwantów i postarzaniem supernowych. Za każdym razem, odwiedzimy najodleglejsze galaktyki wyobraźni, i stąpając po nieskończonej linii czasu, doceniać będziemy fenomeny literackich chwil.

niedziela, 19.09.2021, godz. 11.30-12.45
Sucha igła w Kosmosie, czyli Chwila z grafiką artystyczną
Czy kosmiczne sny da się zapisać na gładkiej, wypolerowanej powierzchni metalowej płyty? Czy mrożony groszek może być przydatny w kosmosie? Jak narysować błysk, silny niczym wybuch kilkudziesięciu supernowych naraz? Jak wyznaczyć ślady grawitacyjnych wirów? Gdzie schować na statku kosmicznym czekoladę na czarną godzinę galaktyczną? Jak za pomocą igły wyrwać się z pętli czasu? Szukając odpowiedzi na te pytania zilustrujemy kosmiczne podróże. Poszukamy miękkich tonów o aksamitnej czerni, a przy pomocy prasy graficznej uzyskamy odbitki wyrytych przez nas kresek. 
W czasie warsztatów poznamy opowieść graficzną “Podróż siódma” na podstawie tekstu Stanisława Lema, zilustrowaną przez Jona J Mutha.
Warsztaty poprowadzi Edyta Stajniak. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom na Wydziale Grafiki w Pracowni Wklęsłodruku pod kierunkiem prof. Henryka Ożoga w 2008 roku. Dyplom na Wydziale Malarstwa w Katedrze Scenografii pod kierunkiem prof. Małgorzaty Komorowskiej-Dobruckiej w 2008 roku. Obszarem jej zainteresowań jest integracja wielu dziedzin sztuki; zajmuje się grafiką warsztatową i projektową, ilustracją, książką artystyczną, projektowaniem kostiumów i scenografii. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie asystentka w Pracowni Projektowania Książki Wydziału Grafiki ASP w Krakowie.
Wiek uczestników 8-15 lat
 
Udział w warsztatach jest bezpłatny ale ważna jest rezerwacja miejsc. Zapisy: https://bit.ly/3z7cXNi (dostępne od 13 września 2021 od godz. 10.00)

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.