Mała Boska Komedia 2021

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

 • piątek, 17 września 2021 - niedziela, 19 września 2021

Dla młodych widzów wrzesień to także powrót... DO TEATRU!

Po edycji online, czas na Małą Boską Komedię na teatralnych fotelach, z rozmowami zakulisowymi, obradami w sali teatralnej i spotkaniami na żywo ze sztuką... Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na przegląd najciekawszych spektakli dla młodego widza. Do końca roku zamierzamy wspólnie z Wami cieszyć się teatrem dla dzieci i młodzieży. Odsłona wrześniowa - czas start!

W programie:

 • 17.09.2021, godz. 18:00
  Wszechmocni w sieci, Teatr Kamienica w Warszawie, spektakl dla widzów 13+, czas trwania: 60 min
  Lajki, stories, snapy – to świat, w którym dzisiaj żyją młodzi ludzie. Akceptacja siebie, relacje, uczucia zależne są od liczby kciuków, serduszek i cukierkowych komentarzy. Co się stanie kiedy jednak przyjdzie zmierzyć się z cyberprzemocą, hejtem, mową nienawiści? Kto ukrywa się pod anonimowym profilem oprawcy? Jak bardzo boli wylana w komentarzach agresja, upublicznienie zdjęć wbrew woli ofiary, spreparowanie ośmieszających wpisów. I wreszcie - do czego może doprowadzić brutalność w świecie Internetu… Sztuka porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Bardzo głośno. Twórcy proponują młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, zdecydowanie wykraczającą poza moralizatorskie tony. Podczas spektaklu aktorzy postawią publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonią do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.
  Uwaga: w spektaklu używane są światła stroboskopowe
  Autor: Wawrzyniec Kostrzewski
  Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski
  Współpraca reżyserska: Olga Sarzyńska
  Muzyka: Piotr Łabonarski
  Wizualizacje i kostiumy: Maria Matylda Wojciechowska
  Choreografia: Jarosław Staniek/Katarzyna Zielonka
  Produkcja: Karolina Gromadzka
  Światło: Szymon Szczęsny
  Obsada: Olga Sarzyńska, Dominika Majewska, Katarzyna Ucherska, Maria Sobocińska, Marcin Stępniak
  Bilety: http://bityl.pl/BEggi

 

 • 19.09.2021, godz. 17:00
  Wędrówka Nabu, Teatr Lalek Arlekin w Łodzi, spektakl dla widzów 7+, czas trwania: 60 min
  Nabu to mała dziewczynka, która mieszka w wiosce za morzem. Ma piękny, ciepły dom i kochającą rodzinę. Pewnego dnia, w niewyjaśnionych dla niej okolicznościach wybucha pożar, który odbiera im wszystkim bezpieczne schronienie. Dom udaje się szybko odbudować, ale niestety, nie na długo, bo wkrótce znów pojawia się ogień... Nabu postanawia uciec z ogarniętej pożogą rodzinnej wioski, by odnaleźć miejsce, w którym nie palą się domy i gdzie wszyscy mogliby być wreszcie bezpieczni. „Wędrówka Nabu” to historia o odwadze, strachu i poszukiwaniu domu. Spektakl stanowi zapis heroicznej, samotnej wyprawy przez pustynie i wielkie wody, podczas której dziewczynka nie spotyka życzliwych ludzi, wpada w niewidoczne druty kolczaste, które pozostawiają odczuwalne rany oraz zobaczy łódki, których nie ma… lub są, ale nie dla wszystkich. Historia Nabu pokazuje, jak ciężko jest uciec przed strachem i bólem. Jak wiele trzeba wycierpieć, by osiągnąć cel wędrówki. I mimo tego, że dotychczasowa droga bardzo ją okaleczyła i wystraszyła, mała bohaterka decyduje się wyruszyć poza bezkres horyzontu. Do lepszego świata. Książka Jarosława Mikołajewskiego na podstawie, której powstał spektakl to niezwykła, poetycka opowieść podejmująca temat kryzysu migracyjnego i nietolerancji. Jej adaptacja jest opowiedziana przy użyciu lalek stolikowych i plastycznych środków wyrazu. Ożywiona przez troje aktorów jest pretekstem do odważnej dyskusji z młodym odbiorcą, być może łamiąc społeczne a nawet polityczne tabu.
  Reżyseria: Przemysław Jaszczak
  Tekst piosenki: Magda Żarnecka
  Scenografia: Aleksandra Starzyńska
  Muzyka: Urszula Chrzanowska
  Projekcje: Agnieszka Waszczeniuk
  OBSADA:
  Adrianna Maliszewska – Nabu
  Wojciech Schabowski – narrator, żołnierz, policjant, celnik
  Michał Szostak – narrator, żołnierz, policjant, celnik
  oraz pedagożka teatru – Justyna Rogowska
  Bilety: http://bityl.pl/Ia1Di

 

 • 19.09.2021, godz. 19:00
  21 postulatów dla przyszłości teatru / instalacja performatywna
  Po miesiącach spędzonych bez teatru i zajęć na żywo, spotkają się w jednym miejscu i „nowej” sytuacji. W ciągu czterech intensywnych dni wspólnej pracy warsztatowej w Domu Utopii - Międzynarodowym Centrum Empatii, kilkanaścioro nastolatków przyjrzy się krytycznie teatrowi i podzieli pomysłami na jego przyszłość. Młodzi dorośli z Krakowa, Torunia, Wałbrzycha, Sosnowca, Wrocławia i Warszawy stworzą „grupę operacyjną ds. młodych w teatrze” i nakreślą wizję teatru, jakiego potrzebują, za jakim tęsknią i od którego wolą się trzymać z daleka. W ramach warsztatów prowadzonych przez dramaturga i reżysera Michała Buszewicza, młodzież przygotuje autorską instalację performatywną złożoną z 21 postulatów, po której zostanie dźwiękowy ślad w postaci podcastu. Warsztatom towarzyszyć będzie wieczorne oglądanie spektakli i dyskusje o repertuarze dla młodzieży w Polsce. Przygotowane przez młodzież postulaty staną się zaproszeniem do szerszej debaty z udziałem artystów - jakiego teatru potrzebują młodzi, jaki chcą współtworzyć i oglądać, a w końcu - jakie nowe kierunki współpracy z młodzieżą warto wyznaczyć w teatrach instytucjonalnych, wsłuchawszy się w jej głos. To kolejny już projekt partycypacyjny w Łaźni Nowej, który daje młodzieży możliwość formułowania na forum swoich myśli i dzielenia się nimi ze światem. Zachęcamy młodych uczestników kultury do partnerskiego dialogu. Tym razem sięgamy daleko poza granice Krakowa, zapraszając do współpracy uczestników z całego kraju, a pracę zrealizujemy w nowym miejscu w Nowej Hucie, w którym sztuka i kreatywne energie traktowane są ze szczególną czułością i uważnością. W spotkaniu wezmą udział młodzi ludzie z teatrów: Teatru Horzycy w Toruniu, TR Warszawa, Wrocławskiego Teatru Lalek, Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie. Młodzież przyjedzie do Krakowa wraz z pedagogami teatru, prowadzącymi w rodzimych teatrach działania skierowane do nastoletnich odbiorców. Warsztat o młodych w teatrze z ich udziałem poprowadzi kuratorka projektu i pedagożka teatru - Dorota Kowalkowska.
  Kuratorka projektu: Dorota Kowalkowska
  Praca warsztatowa, reżyseria instalacji: Michał Buszewicz
  Pokaz finałowy - 19.09 godz. 19:00, Dom Utopii - Międzynarodowe Centrum Empatii.
  Wstęp wolny.
  Rezerwacje miejsc: bilety@laznianowa.pl

>>> ZOSTAŃ JUROREM MAŁEJ BOSKIEJ KOMEDII <<<

Chcesz oglądać spektakle, brać udział w obradach i dzielić się swoimi spostrzeżeniami? Chcesz sprawdzić się w roli Jurora i zwracać uwagę na sceniczne detale i odbiór spektaklu? Jak co roku zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 9-18 lat do demokratycznego Jury dziecięco-młodzieżowego Małej Boskiej Komedii 2021! Dla Jurorów przewidujemy specjalne bilety branżowe na spektakle festiwalowe.

 1. Zgłoszenia pod adresem: mala@boskakomedia.pl
 2. Napisz czemu chcesz zostać Jurorem i który spektakl chcesz obejrzeć i skomentować (Wszechmocni w sieci i/lub Wędrówka Nabu).
 3. Liczba miejsc ograniczona!

To nie koniec małoboskowych przygód teatralnych. Szczegóły programu w odsłonie #LISTOPAD oraz #GRUDZIEŃ zdradzimy już wkrótce.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<