Senioralny Klub Filmowy CSW Solvay & CAS Pasja

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Cykl w ramach Senioralnego Klubu Filmowego CSW Solvay & CAS Pasja to comiesięczne spotkanie z najlepszymi dziełami sztuki filmowej. Projekcje poprzedzone są prelekcją Macieja Gila, animatora kultury filmowej, działacza ruchu klubowego, dziennikarza, prelegenta i edukatora, na co dzień związanego z krakowską Fundacją Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison.

30 września 2021, 17.00
Pali się, moja panno / Hoří, má panenko, reż. Miloš Forman, Czechosłowacja/Włochy 1967, 71 min.

Rozpoczynamy podróż filmową do krainy naszych południowych sąsiadów: Czechów i Słowaków. Zaczniemy od absolutnej klasyki kina światowego, przypominając arcydzieło Miloša Formana „Pali się, moja panno" sprzed ponad półwiecza. Gdzieś na czeskiej prowincji organizowany jest doroczny bal strażaka. W planach są między innymi wybory królowej piękności. Laureatka dostąpi honoru wręczenia specjalnej nagrody weteranowi lokalnej straży pożarnej. Ale nie wszystko idzie tak, jak powinno.

14 października 2021, 17.00
Nauczycielka / Učitelka, reż. Jan Hřebejk, Czechy/Słowacja 2016, 102 min.
Bratysława, 1983 rok. Do podmiejskiej szkoły przybywa nowa nauczycielka i wywraca do góry nogami życie lokalnej społeczności. Po pewnej tragedii dyrektor placówki próbuje oddelegować kłopotliwą nauczycielkę. Kłopot w tym, że ma ona daleko idące koneksje w partii komunistycznej.

18 listopada 2021, 16.00
Zagubieni / Ztraceni v Mnichově, reż. Petr Zelenka, Czechy 2015, 105 min.
Praga, 2008 rok. Pavel jest dziennikarzem przechodzącym kryzys wieku średniego. Desperacko szuka tematu, którym mógłby się zająć. Trafia na rocznicowe spotkanie poświęcone konferencji monachijskiej, w którym uczestniczyć ma ostatni żyjący świadek tamtego wydarzenia. To papuga.

9 grudnia 2021, 16.00
Kobieta z lodu / Bába z ledu, reż. Bohdan Sláma, Czechy/Słowacja/Francja 2017, 106 min.
Hana mieszka sama, odkąd owdowiała, a dorośli synowie się wyprowadzili. Rutynę jej codzienności przerywa spotkanie z Broňą, mężczyzną uzależnionym od pływania zimą w morzu. Zaprasza on Hanę do swojego zespołu morsów, co okazuje się dopiero początkiem zmian w jej życiu.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow