Noworoczny Koncert Wiedeński

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Noworoczny Koncert Wiedeński to połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to muzyczne widowisko! Koncert nawiązuje programowo do tradycyjnych noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.

Zabrzmią największe i ponadczasowe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek: Zemsta nietoperza, Baron cygański, Wesoła wdówka, Księżniczka czardasza oraz Kraina uśmiechu.

Publiczność usłyszy również walc Nad pięknym modrym Dunajem, arię Barinkaya Wielka sława to żart, duet wszech czasów Usta milczą dusza śpiewa czy polkę Tritsch-Tratsch oraz słynny Marsz Radetzkiego.

W klimat magicznych bali wiedeńskich słuchaczy wprawią olśniewające kreacje artystów, przepiękne suknie balowe solistek oraz Straussowskiej Orkiestry Kameralnej wykonującej to niezwykłe widowisko. Koncert programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow