Młoda Sztuka w Starym Mieście VI

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 27 sierpnia 2021, 19:00 - piątek, 1 października 2021

Głównym celem akcji "Młoda Sztuka w Starym Mieście" jest rozpowszechnianie nowych prądów kulturowych przez wystawiennicze i promocyjne wsparcie artystów młodego pokolenia. Galeria New Era Art po raz szósty otwiera przestrzeń wystawienniczą Pałacu pod Baranami znajdującego się w samym sercu Krakowa dla twórców z różnych dziedzin (malarstwo, rzeźba, grafika, fotografia, rysunek), którzy chcą udostępnić swoją działalność artystyczną szerokiemu gronu odbiorców oraz zdobyć doświadczenie i wiedzę w zakresie promocji na rynku sztuki.

W 6. edycji bierze udział 12 artystów:
Marta Dunal
- absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Rysowniczka, malarka, autorka instalacji i obiektów użytkowych. Ma na swoim koncie udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą. Współpracuje z licznymi galeriami sztuki.  Pojawiła się na targach sztuki we Włoszech (Artefiera Dolomiti) z kolekcją "Struktury". Współpracuje z galerią sztuki z siedzibą w Hong Kongu. Prace wysyła za granicę. m.in. Meksyk, Holandia.
Kamil Emanuel Klonowski - członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych IAA/AIAP UNESCO oraz Society of Sussex Painters, Sculptors and Engravers w Wielkiej Brytanii. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP w dziedzinie sztuki wizualne. Autor 11 wystaw indywidualnych w Polsce, Francji, Wielkiej Brytanii i Japonii oraz uczestnik ponad 90 wystaw zbiorowych krajowych, międzynarodowych i wystaw sztuki polskiej za granicą.
Gabriela Biś - rozpoczęła naukę artystyczną zaczynając kształcić się od roku 2013 w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. W roku 2017 ukończyła naukę broniąc dyplom z tkaniny  artystycznej pt. „Bacterium”. Obecnie studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, specjalność: Malarstwo.
Katarzyna Pałyga - współczesna polska artystka urodzona w 1987r. Od najmłodszych lat wykazywała się zdolnościami manualnymi i twórczymi jednak droga zawodowa Katarzyny pobiegła w stronę daleką od jej marzeń i pasji. Ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie z dyplomem magistra z Rachunkowości i Rewizji Finansowej oraz studia podyplomowe z Doradztwa Podatkowego. Podążając za wciąż niegasnącą się pasją Katarzyna w 2020 roku rozpoczęła studia na Krakowskich Szkołach Artystycznych w Szkole Wnętrz i Przestrzeni. Rysunku odręcznego i architektonicznego uczyła się pod okiem profesorów z krakowskiego „Koletka”.
Urszula Stencel – absolwentka Studium Sztuki Liturgicznej, kierunek - Malarstwo na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (1987-89). Zawodowo zajmowała się m.in. wystawiennictwem, grafiką cyfrową – tworzeniem i realizacją projektów graficznych, projektowaniem przestrzeni i wystrojem wnętrz oraz nadzorem nad realizacją tych projektów. Uczestniczka kursów artystycznych – Rysunek i malarstwo, Grafika warsztatowa, Rzeźbiarstwo (Saltwatorskie Studio Artystyczne pod kierunkiem artystów Agnieszki Sajdy i Filipa Koniecznego, Agnieszki Berezowskiej, prof. Mariana Koniecznego (2013-2018). Obecnie studentka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jesienią 2021 będzie broniła swój dyplom licencjacki.
Agnieszka Dziklińska (1994) pochodzi z Warszawy. W 2018 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność Arteterapia w Kolegium Edukacji Artystycznej APS im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Dyplom artystyczny obroniła w pracowni malarstwa dr hab. prof. APS Grzegorza Mroczkowskiego. Na co dzień jest pedagogiem terapeutą oraz prowadzi zajęcia z arteterapii. Obrazy Agnieszki Dziklińskiej pojawiały się na Aukcjach Młodej Sztuki oraz na wystawach w Londynie. Jej prace zostały docenione przez galerie w Krakowie,Wrocławiu oraz Warszawie co zaowocowało współpracą z artystką.
Marta Wiatr - urodzona 1980 roku w Częstochowie. W 2000 roku ukończyła PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. W 2006 roku uzyskała dyplom Magistra Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego. Od 2006 roku członek ZPAP (okręg krakowski).
Aneta Burzec - studentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz. Uczestniczka wielu wystaw, zarówno niewielkich jak i ogólnopolskich. Interesuje się architekturą wnętrz, malarstwem oraz muzyką.
Krzysztof Sławomir Król – artysta, ilustrator, poeta rysunku. Z wykształcenia ekonomista, z wyboru malarz i rysownik, działający przez lata poza oficjalnym kręgiem życia artystycznego. Miał ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych oraz uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych. Od kilku lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.
Maria Safarewicz –  rocznik 1987. Ukończyła studia z animacji kultury w Białymstoku w 2015. Należy do Białostockiej grupy fotograficznej – FOTOspółdzielnia, która miała wystawy w Podlaskim Instytucie Kultury. Prace artystki zostały zakwalifikowane do wystawy okazjonalnej podczas Święta Ulicy Kilińskiego w Białymstoku – 2020. Uczestniczyła w Bemowskim plenerze fotograficznym (Warszawa) - Faine Art of Dance Photography part.III oraz w Fotospotkaniach w Warszawie. Brała również udział w Warsztatach Polsko – Czeskich Współistnienie 2021.
Dominika Stańczyk - mieszkanka Krzeszowic, urodziła się w 1997 roku. Studentka kierunku lekarskiego w Zabrzu. Od wielu lat jej pasją jest malarstwo i sztuka. Na przełomie 2018/2019 roku miała miejsce jej wystawa autorska w Pałacu Vauxhall w Krzeszowicach - Między niebem a ziemią -malarstwo i rysunek.
Tomasz Mrozowski – urodzony 3 marca 1973 w Mielcu. Obecnie student II roku Malarstwa podyplomowego Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Mieszka i tworzy w niedalekiej okolicy Mielca. Ukryty przed światem w pracowni, głównie nocami poświęca się swojej pasji – malarstwu i ceramice. W jego pracach widać inspiracje mitologią i renesansowym malarstwem. Nie ustaje w próbach uchwycenia piękna otaczającego go świata. Wykorzystuje różne techniki malarskie jak gwasz, tempera żółtkowa, akryl i olej. Nie boi się podejmować nowych tematów artystycznych jak chociażby rzeźba ceramiczna.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<