Galowy Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 25 października 2021, 19:00

Polki, mazury, kujawiaki, regionalne melodie i pieśni, ludowe zaśpiewki i zawołania, a także kolorowe spódnice wirujące w tańcu... Całej tej feerii barw i dźwięków doświadczymy podczas Galowego Koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk pod dyrekcją Zbigniewa Cierniaka. Ta propozycja ucieszy wszystkich miłośników polskiego folkloru, który w pełnej krasie można dziś podziwiać coraz rzadziej.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" to niezaprzeczalnie ambasador Polskiej Kultury Narodowej, kultury przez duże K! Każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata. Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk - program: Artyści zaprezentują program oparty w na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych. Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej - duetu twórców potęgi i sławy Zespołu "Śląsk". W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów: "Karolinka", "Ondraszek", "Hej te nasze góry" oraz tańców: "Taniec chustkowy", "Krakowiak", "Tańce górali podhalańskich" i wielu innych utworów. Przepiękne stroje, w jakich występują artyści Zespołu "Śląsk'' swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów.

Artyści zaprezentują program oparty w na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych. Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej – duetu twórców potęgi i sławy Zespołu „Śląsk”. W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów: Karolinka, Ondraszek, Hej, te nasze góry oraz tańców: Taniec chustkowy, Krakowiak, Tańce górali podhalańskich i wielu innych.

Udostępnij

Więcej

  • 150/140 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.