ProTO-typy. Współczesna kanadyjska grafika eksperymentalna

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 8 lipca 2021, 18:00 - wtorek, 24 sierpnia 2021

Artyści kanadyjscy od dekad uczestniczą w Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie, jednocześnie stając się w ostatnich latach jedną z dominujących sił twórczych w obszarze grafiki eksperymentalnej, w ramach której umiejętnie łączą klasyczny warsztat z odważnym wykorzystaniem możliwości oferowanych przez różne typy mediów cyfrowych.

Obecnie grafika we wszystkich swoich przejawach funkcjonuje w rzeczywistości, która nieustannie bombarduje odbiorcę wszelkiego rodzaju drukowanymi i cyfrowymi obrazami. Opracowane graficznie obrazy spotykamy dziś wszędzie od wciąż wydawanych gazet tradycyjnych, przez nadruki na środkach komunikacji miejskiej po ekrany i wyświetlacze, które na co dzień nas otaczają, stając się w ten sposób istotną częścią naszego wspólnego języka. Z tym aspektem współczesności w ramach wystawy w Galerii ASP mierzy się 20 kanadyjskich twórców, proponując prace o charakterze procesualnym i prototypowym, które są zaproszeniem odbiorcy do pogłębionego dialogu i intensywnej interakcji. Ich celem jest bowiem badanie rozmaitych możliwości obrazowania, jakie oferuje współczesna przestrzeń komunikacji.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<