transgrafia 2.0 – Sztuka jest przestrzenią wolności

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 26 czerwca 2021, 18:00 - niedziela, 25 lipca 2021

Wystawa konkursowa zorganizowana pod hasłem transgrafia w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie to otwarte zaproszenie skierowane do polskich twórców, a przede wszystkim zachęta do zaprezentowania prac niestandardowych, przekraczających ramy klasycznej grafiki artystycznej, poszerzających reguły graficznej gry, odważnie wkraczających w przestrzeń wystawienniczą i harmonijnie łączących różne środki wyrazu, a także klasyczne i nowe media.

Wystawa prezentująca prace 20 artystów zwraca uwagę na niezwykły potencjał kreacyjny tkwiący w grafice jako medium sztuki, ukazać publiczności bogactwo i różnorodność światów graficznych oraz możliwych form komunikowania za pośrednictwem tego niezwykle podatnego na eksperymenty medium.

transgrafia to połączenie otwartości i profesjonalnie zaprojektowanej narracji wystawienniczej. Kryterium oceny nadsyłanych dzieł będzie ich wyjątkowość, walory artystyczne, otwartość na dialog ze współczesnością i możliwości realizacyjne.

Miejsce wystawy: unity centre — lokal obok wejścia do Unity Tower, ul. Lubomirskiego 18
Czynne: 11.00-18.00

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<