FestivALT 2021

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 25 czerwca 2021 - sobota, 3 lipca 2021

W intensywnym czasie stopniowego odzyskiwania oddechu po wielomiesięcznym przymusowym dystansie kolejna edycja FestivALTu jest okazją do spotkania oraz aktywnych podsumowań tego, co udało się w ostatnim czasie osiągnąć w obszarze relacji polsko-żydowskich i powstającej na tym styku sztuki, co dzieje się teraz – i co przed nami.
Trudne dziedzictwo, tym bardziej w kontekście miasta z doświadczeniami takimi jak Kraków, nabiera wyrazu oraz także i tym razem stanowi bogate źródło inspiracji dla tegorocznego programu FestivALTu realizowanego w różnych lokalizacjach na mapie Krakowa. Wyczekiwane spotkania z publicznością to dla organizatorów również możliwość podzielenia się radością z sukcesu ostatnich dni, jakim jest publikacja listu otwartego w kwestii „Żyda na szczęście”, tematu, na który od wielu już lat zwracają uwagę i w którego rozwiązanie od dawna są aktywnie zaangażowani.

W programie FestivALTu
Wyruszymy na miejski spacer z zamkniętymi oczami; poznamy bogactwo leczniczych roślin, które w niezwykły sposób rosną w miejscu ludobójstwa; zasadzimy drzewo, aby pamiętać; będziemy dużo rozmawiać, tak o dyplomacji kulturalnej i rozwiązywaniu problemów krzywdzących „pamiątek”, jak i i mediowaniu na rzecz lepszego zrozumienia stron konfliktów; będziemy śpiewać i będziemy tańczyć. Wszystko razem – wszystko tutaj w Krakowie i w przestrzeni wirtualnej, także rzeczywistości rozszerzonej dzięki aplikacji, która zostanie uruchomiona w ramach jednego z zaplanowanych wydarzeń.
Jednym z wydarzeń jest zaplanowany na sobotę 3 lipca o godz. 17.30, panel dyskusyjny poświęcony szeroko dyskutowanemu w ostatnich dniach tematowi “Żyda na szczęście” i obecności podobnych przedstawień zarówno w przestrzeni miejskiej Krakowa, jak i na terenie Polski. Uczestnikami dyskusji będą m.in.: Magdalena Rubenfeld Koralewska (Współdyrektorka FestivALT-u), Robert Piaskowski (Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Kultury), Anna Makówka-Kwapisiewicz (Żydowskie Stowarzyszenie Czulent) i Nina Gabryś (Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej). Spotkanie odbędzie się w Żydowskim Muzeum Galicja i będzie transmitowane online.

Szczegółowy programu FestivALT 2021 w załączniku

załączniki

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<