Non-fiction. Festiwal reportażu 2021

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 27 sierpnia 2021 - niedziela, 29 sierpnia 2021
W czasach, w których wokół coraz więcej pytań, wracamy do z jedną, konkretną odpowiedzią. Szósta edycja Non-fiction. Festiwalu reportażu odbędzie się w ostatni weekend sierpnia!
 
 
Tematem tegorocznej edycji festiwalu NON-FICTION jest JUTRO. Co nas czeka w najbliższej przyszłości? Czy da się zatrzymać katastrofę klimatyczną? Jak będą wyglądać i funkcjonować miasta? Czy jesteśmy świadkami i uczestnikami rewolucji informacyjnej? Czy pandemia COVID-19 trwale zmieni świat?
 
NON-FICTION 2021 to cztery bloki tematyczne:
 
KATASTROFA KLIMATYCZNA
Wracamy do jednego z najważniejszych, najbardziej aktualnych i najtrudniejszych wyzwań, przed którymi stoi – nie ma co się bać wielkich słów – ludzkość. Pandemia od ponad roku globalnie wpływa na niemal wszystkie aspekty naszego życia. Katastrofa klimatyczna nadciąga jednak od dziesięcioleci. Czy jesteśmy w stanie ją zatrzymać?
 
MIASTO
Gentryfikacja, wyludnienie, betonoza, samochodoza, patodeweloperka, grodzenioza, derewitalizacja, kostkobaumonium – długo by można tworzyć neologizmy określające osiągnięcia polskich samorządów ostatnich 30 lat. Czy da się uratować miasto?
 
SPOŁECZNOŚCI
Wspólnoty w dobie pandemii, ponowoczesność i posthumanizm, znaczenie ulicznych protestów, narastające radykalizmy, życie przeniesione do sieci – o tym chcemy porozmawiać w ramach sekcji „Społeczności”.
 
NOWE MEDIA
Nowe media zyskują na znaczeniu w oszałamiającym tempie, te tradycyjne z kolei stoją u progu kryzysu lub są w nim pogrążone. Czy reportaż przenosi się z papieru i telewizji na Facebooka? Czy aktywiści publikujący w mediach społecznościowych to nowi reporterzy interwencyjni? Jaka przyszłość czeka reportaż?
 
Festiwal odbędzie się stacjonarnie z udziałem publiczności, obowiązują bilety.
Większość spotkań będzie transmitowanych w sieci.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<