10. Krakowski Festiwal Komiksu

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 26 marca 2021 - niedziela, 28 marca 2021
Zapraszamy na dziesiąty, jubileuszowy Krakowski Festiwal Komiksu, w tym roku w całości online!
Przez trzy dni na ekranach Waszych komputerów będą gościć twórcy z Argentyny, Belgii, Francji, Polski i Szkocji – Tom Gauld, David Vandermeulen, Max De Radiguès, Stephen Desberg, Diego Agrimbau i Lucas Varela, a także: Tomasz Grządziela, Wanda Hagedorn, Aleksandra Herzyk, Igor Jarek, Paweł Kicman, Małgorzata Kulik, Karolina Plewińska, Marcin Podolec, Łukasz Ryłko, Judyta Sosna, Rafał Szłapa, Aleksandra Szmida, Marek Turek, Artur Wabik i Marcin Wierzchowski.
Festiwalowi towarzyszyć będą komiksowe wycieczki po Krakowie w mikrogrupach (do pięciu osób), przygotowane specjalnie na tę okazję przez przewodniczkę miejską, Alicję Zioło. Na wycieczki obowiązują zapisy, które uruchomimy w nadchodzącym tygodniu.
W trakcie festiwalu, a także w tygodniach następujących po nim, na placu Marii Magdaleny w Krakowie dostępna będzie wystawa plenerowa ILUSTRAD/AS, prezentująca twórczość współczesnych ilustratorek w Hiszpanii, zorganizowana we współpracy z Instytutem Cervantesa w Krakowie.
Organizatorami wydarzenia są: Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Stałym partnerem festiwalu jest Biuro Walonii-Brukseli w Polsce.
Autorem ilustracji na plakacie 10. KFK jest Tomasz Grządziela.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<