24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 14 października 2021 - niedziela, 17 października 2021

Jak co roku, Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® odbędą się w październiku, lecz tym razem rozpoczną się nieco wcześniej niż w latach poprzednich. Zapoznajcie się z nową datą, a także – z nieziemską szatą graficzną wydarzenia!

Jak powiedział Mahatma Ghandi: Przyszłość zależy od tego, co robimy w teraźniejszości. Dlatego czym prędzej zapiszcie w swoich terminarzach datę 14–17 października roku, by nie zapomnieć o jednej z najważniejszych imprez czytelniczych w kraju. W myśl tej zasady zespół Targów już teraz opracowuje kolejną edycję, ponieważ to, jak przygotuje ją dziś, zaowocuje fantastycznie zorganizowanym świętem książki na jesień! A czego możemy spodziewać się w tym roku?

Tegoroczną koncepcję tragów odkryje przed wami nowy layout. Jego dwoista natura odzwierciedla rzeczywistość, w której przyszło odnaleźć się wszystkim w ostatnim czasie. 2020 rok wymagał funkcjonowania w dwóch wymiarach jednocześnie – realnym oraz wirtualnym. Życie w ciągłym kontakcie z technologią to wizja, którą przedstawiał w swoich dziełach Stanisław Lem – patron 2021 roku. Jego przewodnictwo w tym nowym, hybrydowym świecie jest zatem trafnym wyborem.

Codzienna wędrówka między nośnikami przypomina nieco tę, którą pokonują tłumacze w swojej praktyce zawodowej. Dzięki ich sprawnemu poruszaniu się na terenie języków obcych czytelnicy mogą doceniać talent autorów z całego świata. Translacja sensów i przekształcanie nieznanych słów w znajome przedmioty to umiejętności, którymi podzielą się z chętnymi podczas tegorocznych targów.

Przenosząc znaczenia z jednego języka na inny, tłumacze dokonują zmiany. Fakt stawania się czymś (lub kimś) innym, zastępowanie starych rzeczy nowymi to wręcz znak szczególny naszych czasów. Przemiany i modyfikacje stały się wszechobecne w każdej dziedzinie, dlatego też i Organizator Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® postanowił otworzyć się na zmiany, rozmawiać o nich i uczyć się na nich. Dwuwymiarowość nowego layoutu zapowiada, że 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® staną się spójnym wydarzeniem, które połączy tradycyjną formułę targów w hali z działaniami online.

Świat się zmienia, a my razem z nim!

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<