Shanties 2021: Rodzinne żeglowanie na wspomnień oceanie!

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 28 lutego 2021, 12:00

Największe tego typu wydarzenie w Europie, największe gwiazdy szant i piosenki żeglarskiej, wystawy, spotkania, prezentacje, premiery i oczywiście koncerty dla dzieci.

„Rodzinne żeglowanie na wspomnień oceanie!”
reżyseria, prowadzenie, występ: zespół Zejman i Garkumpel
Dokładnie 30 lat temu  „Zejman i Garkumpel” na krakowskich Shanties zaprosił dzieci i rodziców piosenką „Żagle, świat wielkiej przygody” na muzyczne spotkanie z Wiatrem, Wodą i Przygodą. Poznaliśmy „Budowę statku” i dowiedzieliśmy się „Po co nam Kapitan”. Opłynęliśmy „Przylądek Horn”, przez samego Neptuna zostaliśmy mianowani „Kapelą Neptunową”. Dowiedzieliśmy się „Co żyje w morzu” i „Skąd się biorą fale” oraz „Do czego służy woda”. Pokochaliśmy „Wieloryby”  i przyglądały się nam „Rekin młot i ryba piła”. A gdy poznaliśmy ciężką pracę żeglarzy, gdzie na statku jest „Roboty po łokcie” i czeka nas „Szorowanie pokładu” to już wiedzieliśmy, że „Morze nie jest dla leniucha”. Żeglowaliśmy też z mamą i tatą po jeziorach, gdzie poznaliśmy style pływackie, nurkowaliśmy i graliśmy na plaży w piłkę. Spłynęliśmy też z flisakami Wisłą od Krakowa do Gdańska. I teraz chcemy Wam (i sobie!) przypomnieć niektóre piosenki z tamtych wspaniałych muzycznych rejsów. Zatem w ramach „Shanties 2021” zespół „Zejmam i Garkumpel” zaprasza na koncert: „RODZINNE ŻEGLOWANIE NA WSPOMNIEŃ OCEANIE!”

***

Transmisja koncertu na platformach:

  • Kanał YouTube: KrakowShanties
  • FB shanties.festiwal          
  • Platforma VOD PlayKrakow.pl

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<