Szczygieł o reportażu. Wykład mistrzowski w Szkole Pisania KMLU (online)

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 28 stycznia 2021 - piątek, 31 grudnia 2021
Kraków Miasto Literatury UNESCO rozpoczyna nowy cykl pisarskich wykładów mistrzowskich online w Szkole Pisania KMLU. Pierwszym wirtualnym spotkaniem będzie masterclass Mariusza Szczygła!
Podczas wykładu poznacie reporterską kuchnię i dowiecie się, jak przygotować się do pisania tekstu. Mariusz Szczygieł wyjaśni, jak wybrać temat i jak go dobrze zdefiniować. Podpowie, jak rozmawiać z bohaterem, gdzie szukać źródeł i jak zabrać się do pisania. Odpowie też na pozornie proste pytanie – czym właściwie jest reportaż?
Premiera wykładu w czwartek, 28 stycznia o 19.00, na profilu Krakowa Miasta Literatury UNESCO i na platformie PLAY KRAKÓW – playkrakow.com.
 
Wraz z rozwojem naszego programu uznaliśmy, że potrzebujemy formuły bardziej pojemnej – od teraz Kurs Kreatywnego Pisania Krakowa Miasta Literatury UENSCO, a wraz z nim cykliczne warsztaty i spotkania edukacyjne znajdziecie pod nazwą Szkoła Pisania KMLU. Z nauką pisania jest jak z grą na pianinie. Talent jest niezbędny, ale to przede wszystkim regularne ćwiczenia pozwalają na osiągnięcie prawdziwej biegłości i swobody. W Szkole Pisania nie dostaniesz przepisu na książkę idealną, ale za to w gronie twórców, mentorów i innych początkujących pisarzy i pisarek dowiesz się, jak doskonalić swoje rzemiosło.
Intensywne warsztaty weekendowe, webinar o szukaniu wydawcy i indywidualny literacki program mentoringowy – tak wygląda plan Szkoły Pisania na najbliższe miesiące. Zaplanowaliśmy ponad 30 godzin zajęć online, w których każdy może wziąć udział. Zajęcia poprowadzą m.in. Jakub Żulczyk i Karolina Sulej.
 
Szkoła Pisania jest częścią programu wsparcia debiutów literackich w Krakowie Mieście Literatury UNESCO, do którego należy także Nagroda Conrada. Operatorem programu jest KBF – instytucja Miasta Krakowa.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.