Noc Kin Studyjnych 2021

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Przed nami druga edycja Nocy Kin Studyjnych w ramach cyklu „Krakowskich Nocy”. 25 września krakowskie kina studyjne zaproszą widzów do swoich sal na specjalnie przygotowane projekcje oraz zaproponują dodatkowe atrakcje!

PROGRAM NOCY KIN STUDYJNYCH

W realizację 2. Nocy Kin studyjnych zaangażowanych jest wszystkie siedem krakowskich kin studyjnych usytuowanych w Krakowie, zarówno w ścisłym centrum miasta: Kino Pod Baranami, Mikro, Kijów, Paradox, Agrafka oraz w Podgórzu - Kika i Nowej Hucie - Sfinks.

Kino pod Baranami zaprasza na seanse pod hasłem Ciao, Italia. Kika organizuje urodziny Pedro Almodovara, a Agrafka oprócz seansów filmowych zorganizuje prawdziwą gratkę dla krakowskich filmoznawców i pasjonatów kina - spacer śladami kin studyjnych, festiwalowych i DKF-ów (początek godz. 20.00 pod pomnikiem na Placu Inwalidów). Ponadto, w Agrafce seniorzy mogą obejrzeć film W CO GRAJĄ LUDZIE już przedpołudniem o godz. 11.00.

W Mikro będziemy rozważać czy miasto to przepustka do szczęścia czy przekleństwo kontemplując m.in. BERLIN. ALEXANDERPLATZ. W Kijowie uzupełnimy zaległości oscarowe oraz zwiedzimy wystawę sprzętu kinowego i wystawę poświęconą Andrzejowi Wajdzie, dzieci będą mogły obejrzeć o godz. 19.00 przygotowaną dla nich Dobranockę –film ELFIKI, a udział w tegorocznej edycji Nocy Kin Studyjnych uwiecznimy „obowiązkowym” zdjęciem z OSCAREM – wierną repliką nagrody, którą Andrzej Wajda odebrał za całokształt twórczości. Paradox proponuje nam egzotyczny program koreański, którego perełką jest oparty o wspomnienia z dzieciństwa reżysera Lee Isaaca Chunga film MINARI. W Sfinksie będzie można zwiedzić wystawę archiwalnych programów kinowych z lat 50. i 60. oraz zobaczyć ciekawe i ambitne propozycje filmowe, wśród nich wybitny dokument poświęcony legendarnemu fotografikowi Helmutowi Newtonowi, niebanalny horror MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ oraz pełna zwrotów akcji historia zuchwałej Mady na tle największej afery korupcyjnej we współczesnej Brazylii czyli film obyczajowy ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH.

Dla osób nie mogących skorzystać z oferty stacjonarnej Kino Pod Baranami oferuje bezpłatny dostęp do filmu ONI, zgłoszenia na pokaz online - po wypełnieniu formularza na www Kina (formularz dostępny od 20 września).

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Wydział kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK
  • www.krakowskienoce.pl
  • Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będą dostępne w kasach kin od 20 września (poniedziałek).
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.