Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna 2020

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Międzypokoleniowa Akademia Muzyczna: Kraków/Dobczyce to projekt artystyczno-edukacyjny skupiony wokół muzyki kameralnej, który łączy zarówno generacje artystów i słuchaczy, jak i te dwa małopolskie ośrodki. 

Ideą projektu jest bliskość muzyki, zerwanie z jej hermetycznością. Zarówno ze względu na liczbę wykonawców, wykonywaną muzykę, jak i warunki zewnętrzne koncerty będą znacznie bardziej przystępne dla publiczności. Muzyka kameralna ma bowiem charakter bardziej bezpośredni, wywodzi się z muzykowania domowego i salonowego. Do tych właśnie źródeł nawiązuje projekt. Nie mają to być po prostu koncerty czy sztampowe wydarzenia z prelekcją. Założeniem jest, by repertuar był jednocześnie ambitny i atrakcyjny, pozwalał na wielopokoleniowe uczestnictwo (dziadków i wnuków), by prezentowali go najlepsi wykonawcy, ale także by artyści spotkali się ze słuchaczami, sami mówili o granych utworach, swojej interpretacji, inspiracjach, by wchodzili w realną interakcję z publicznością. Celem jest przywrócenie ducha spotkań salonowych, niemalże domowych, z atmosferą intelektualnego pobudzenia. Ponadto koncepcja serii nawiązuje do żywych w krajach zachodnich, a zarzuconych w Polsce tradycji towarzystw muzycznych, opierających się na samoorganizacji, rzeczowym i finansowym partycypowaniu w kreowaniu w istocie „dla siebie” wydarzeń kulturalnych.

Każdy koncert odbywa się w dwóch miejscach: Willa Decjusza w Krakowie oraz Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym im. Burmistrza M. Pawlaka w Dobczycach.

Program*:

15 listopada (niedziela)
Muzyczny solenizant – recital kameralny z sonatami skrzypcowymi L. van Beethovena
Maria Sławek (skrzypce)
Monika Gardoń-Preinl (fortepian)

22 listopada (niedziela)
Zapomniani polscy twórcy – recital kameralny z utworami na klarnet i fortepian S. Kisielewskiego, I. Dobrzyńskiego, M. Weinerga
Piotr Lato (klarnet)
Wioletta Fluda-Tkaczyk (fortepian)

13 grudnia (niedziela)
Nadzwyczajny koncert świąteczny – orkiestra kameralna Extra Sounds Ensemble prowadzona przez Alicję Śmietanę (skrzypce), w programie utwory klasyczne i aranżacje współczesnych utworów świątecznych

*program aktualizowany na bieżąco

Organizator: Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów
Współorganizator: Instytut Kultury Willa Decjusza – Instytucja Kultury Miasta Krakowa

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.