Czytamy i oglądamy w Agrafce: październik 2020

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. W programie znalazły się zestawy najlepszych polskich animacji. Na dzieci czekają także liczne niespodzianki.

4 października (niedziela), godz. 11:00
Czytamy:  Sekret sprzedawcy rowerów | Jean-Jacques Sempé
Oglądamy: TAJEMNICA RAOULA TABURINA | Raoul Taburin, Pierre Godeau, Francja 2018, 89’
„Tajemnica Raoula Taburina” to zabawna, ciepła i poetycka adaptacja książki Jeana-Jacquesa Sempégo - twórcy „Mikołajka”. Opowiada uroczą historię o przyjaźni, miłości i zaufaniu oraz o tym jak nasze niedoskonałości mogą być naszym przekleństwem, ale i siłą.
Raoul Taburin (w roli głównej Benoît Poelvoorde, znany z filmów „Zupełnie Nowy Testament" i „Nic do oclenia") jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów. Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić każdą usterkę. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku. Pojawienie się w miasteczku fotografa, który chce uwiecznić na zdjęciu także mistrza napraw na jego rowerze, sprawi, że Raoul będzie musiał stawić czoła swoim lękom i ograniczeniom. W sposobie przedstawienia francuskiego, górskiego miasteczka, gdzie rower jest królem, miesza się nostalgia i fantazja.
To film przepełniony optymizmem, lekkim humorem, który jest doskonałą propozycją dla całych rodzin. Uczestnicy spotkania będą mieli szansę otrzymać egzemplarze książki „Sekret sprzedawcy rowerów” ufundowane przez Wydawnictwo Znak Emotikon. Po seansie warsztaty pt. „RECYCLINGOWE FRĘDZLE DO ROWERU”
Partner pokazu Wydawnictwo Znak Emotikon. Kategoria wiekowa: 7+ (film z polskim lektorem)

11 października (niedziela), godz. 11:00
Czytamy: Złoty kluczyk, czyli niezwykłe przygody pajacyka Buratino | Aleksiej Tołstoj
Oglądamy: PINOKIO | Pinocchio reż. Matteo Garrone, Włochy/Francja/Wlk. Brytania 2019, 125’
Imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja „Pinokia” Carlo Collodiego – najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów, którą przetłumaczono na rekordową liczbę ponad 260 języków świata.
Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.
Po seansie warsztaty pt. „PACYNKI ZERO WASTE”
Kategoria wiekowa: 7+ (film z polskim dubbingiem)

18 października (niedziela), godz. 11:00
Czytamy: Tajemniczy Ogród | Frances Hodgson Burnett
Oglądamy: TAJEMNICZY OGRÓD | The Secret Garden, reż. Marc Munden, Wlk. Brytania/Francja 2020, 99’Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.
Kategoria wiekowa: 7+
Warsztaty: Jesienny tajemniczy ogród
Partner pokazu Znak Emotikon

25 października (niedziela), godz. 11:00
Czytamy: Halvdan Wiking. Wilcze serce | Martin Widmark
Oglądamy: HALVDAN – PRAWIE WIKING | Halvdan Viking, reż. Gustaf Åkerblom, Szwecja 2018, 93’Dwa światy. Jedna przyjaźń. Wielka przygoda! Kiedy dwa zwaśnione rody walczą o władzę, jedyną nadzieją na rozejm staje się młody Halvdan. Czy tajemnicza Meia pomoże mu odnaleźć zaginiony topór, symbol siły wikingów?
Ciekawski Halvdan, wbrew zaleceniom starszych, zapuszcza się w nieznane tereny i właśnie tam spotyka niezwykłą Meię, córkę króla wrogiej wioski. Mimo absolutnego zakazu bratania się z przeciwnikiem, szybko zostają przyjaciółmi i zaczynają rozumieć, że trwający konflikt nikomu nie służy. Czy uda się pogodzić upartych władców? I co z tym wszystkim ma wspólnego tajny język, zaginiony topór i góry psującego się jedzenia?
Kategoria wiekowa: 6+
Warsztaty: Runy - pismo Wikingów

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow