Marek Sajduk. Czas przeszły-przyszły

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 15 lipca 2020 - piątek, 7 sierpnia 2020

Wystawa prezentuje głównie litografie i prace cyfrowe. Nazwy cykli i tytuły prac takie jak Ciemna gwiazda, Niebo&piekło czy Ucho opatrzności sugerują odniesienie do rozmaitych wyobrażeń kosmologicznych lub doświadczeń własnych autora. Ponadto pokazano rysunki oraz obiekty o charakterze osobistego szkicownika – pamiętnika. Prace powstały zarówno w formach niefiguratywnych, jak i figuratywnych, które w intencji autora są bliższe ekspresji muzycznej niż narracji literackiej.

Wystawa obejmuje grafiki powstałe na przestrzeni wielu lat, jednakże autor traktuje je jako przekaz aktualny, który w żadnym wypadku nie jest retrospektywą.

Tytułowy CZAS PRZESZŁY-PRZYSZŁY jest jedynie odniesieniem do charakteru twórczości autora, która ignoruje liniowe następstwo czasu. Prace rzadko wykonywane są w całości przy pierwszym podejściu. Często tematy raz rozpoczęte są porzucane, a następnie kontynuowane w dużych, nierzadko kilkuletnich odstępach czasowych. Pomysły oraz idee wcześniej podjęte wydają się być dla autora atrakcyjne, aktualne i wracają jako motyw twórczy w zależności od impulsów, które aktualnie się pojawiają.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.