Wirtualna noc muzeów

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 15 maja 2020

Planowana w terminie 15/16 maja 2020 roku NOC MUZEÓW W KRAKOWIE nie odbędzie się.
Na czas kwarantanny muzealne inicjatywy przeniosły się całkowicie do Internetu. – W ten sposób, na niespotykaną do tej pory skalę, muzea są nadal „otwarte”, udostępniając swoje zbiory online, organizując wirtualne oprowadzania po zamkniętych dla zwiedzających galeriach i wystawach, czy przygotowując specjalne zajęcia edukacyjne – podkreślali w komunikacie o odwołaniu tegorocznej Nocy Muzeów w Krakowie Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK i Marek Świca, przewodniczący Stałej Konferencji Muzeów Krakowskich i dyrektor Muzeum Fotografii w Krakowie.
Od 4 maja muzea i galerie sztuki mogą już prowadzić działaność także w klasycznej formie. Ostateczną decyzję o otwarciu podejmuje dyrekcja instytucji w porozumieniu z lokalnym inspektorem sanitarnym. W Krakowie dostępnych jest coraz więcej wystaw i wciąż dołączają do nich kolejne! Aktualne informacje o działalności muzeów i galerii – zarówno tej online, jak i prowadzonej w klasycznej formie – publikujemy w zakładce WYSTAWY.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.