E-Kino Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

12 kwietnia krakowskie Kino Pod Baranami otworzyło swoje sale... w internecie. To pierwsze wirtualne kino w Polsce. Na platformie streamingowej kina znajdą się starannie wyselekcjonowane tytuły, odbywać się będą pokazy specjalne oraz seanse z dyskusjami online.

„12 marca wszystkie kina w Polsce zostały zamknięte. Praktycznie od tego dnia rozpoczęłam poszukiwania alternatywnego rozwiązania na kinową działalność” - mówi Marynia Gierat, szefowa Kina Pod Baranami. „Szukałam na różnych kontynentach i znalazłam w… Nowej Zelandii”.

Działa tam firma Shift72, która obsługuje m.in. wielkie festiwale filmowe, jak Cannes, czy festiwal South By South West w Austin w USA, a ostatnio także festiwal filmów dokumentalnych CPH:DOX w Danii.

Pieczołowicie przygotowany studyjny program filmowy, dyskusje online, prelekcje, pokazy specjalne - to ma wyróżnić E-Kino Pod Baranami od internetowych platform. W erepertuarze znajdą się filmy nowsze, które niedawno oglądaliśmy w kinach, ale też starsze, które warto przypomnieć, ułożone w tematyczne kolekcje oraz polecane przez zespół i przyjaciół kina. Niektóre filmy dostępne będą tylko jednorazowo - jak w kinie! Inne pozostaną do wypożyczenia w systemie VOD. Do wirtualnego świata przenoszą się tymczasowo cykle dyskusyjne: Studencki Nocny Klub Filmowy oraz SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina. Uczestnicy obejrzą film na platformie, a później podyskutują online. Póki kino musi pozostać nieczynne, do internetu przeniosą się też inne spotkania z dyskusjami. Pierwsze takie wydarzenie już w środę, 15 kwietnia. W programie pokaz laureata festiwalu Off Camera 2019 - filmu Sons of Denmark, który nie miał w Polsce oficjalnej kinowej dystrybucji. Po seansie Kino Pod Baranami zaprosi do wirtualnej rozmowy. Internetową premierę właśnie na platformie kina, będzie miał film Dreamland, w którym Stanisław Berbeka opowiada o swoim ojcu, Macieju, himalaiście, który zginął podczas wyprawy na Broad Peak. Pokaz w piątek, 17 kwietnia, będzie jedynym internetowym seansem tego filmu. Kino Pod Baranami z utęsknieniem czeka, by znów otworzyć dla widzów swoje sale. EKino to - wymuszona obecną sytuacją - próba przeniesienia codziennej misji Baranów do wirtualnej rzeczywistości.

„Oglądanie filmów na tej platformie będzie wymiernym wsparciem dla kina, które nie może teraz działać w inny sposób. I choć jest to rozwiązanie, do którego zmusił nas stan pandemii, to - gdy wszystko wróci do normy - chcemy, aby E-Kino pozostało naszą kolejną salą, która będzie przedłużeniem naszej działalności” - tłumaczy Marynia Gierat. Do tej sali możemy zaprosić widzów z całej Polski!

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.