Orszak Trzech Króli 2020

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 6 stycznia 2020, 10:30-12:30

„Trzej Królowie jadą z królewską paradą, z dalekiej krainy do Dzieciny” – śpiewamy w polskiej pastorałce. 6 stycznia z trzech punktów miasta wyruszy jubileuszowy, dziesiąty Orszak Trzech Króli, aby złożyć dary i oddać pokłon Dziecięciu Jezus. Orszak czerwony – europejski – spod Wawelu uda się za Gwiazdą Betlejemską przez ul. Grodzką. Orszak zielony, czyli azjatycki, przejdzie z parku Wioski Świata m.in. mostem Dębnickim, ul. Retoryka, Plantami i ul. Szewską, zaś afrykański (niebieski) wystartuje z placu Matejki i przemierzy ul. Floriańską. Korowodom jak zawsze towarzyszyć będą kolędnicy, dzieci i młodzież szkolna przebrana za rycerzy i damy dworu, muzykanci (m.in. Kapela z Bronowic), a także Lajkonik! Atrakcją będzie słoń, który… przejedzie na platformie. Orszaki tradycyjnie spotkają się na Rynku Głównym, gdzie na scenie czekać już będzie Święta Rodzina przy żłóbku. Orszak zamkną jasełka i wspólne kolędowanie. 

Trasa orszaków:

ULICA KONFEDERACKA – RYNEK DĘBNICKI – MOST DĘBNICKI – ULICA ZWIERZYNIECKA – ULICA RETORYKA – ULICA GARNCARSKA – ULICA STUDENCKA – ULICA SZEWSKA – RYNEK GŁÓWNY 11.00 » Orszak zielony – azjatycki

WZGÓRZE WAWELSKIE – ULICA GRODZKA – RYNEK GŁÓWNY 11.00 » Orszak czerwony – europejski

PLAC MATEJKI – ULICA FLORIAŃSKA – RYNEK GŁÓWNY 11.00 » Orszak niebieski – afrykański

RYNEK GŁÓWNY 12.00 » Jasełka i wspólne kolędowanie

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.