Noc Jazzu 2019

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 13 lipca 2019, 18:00

Dźwięki słychać po zmroku

Nastrojowy półmrok, chłodny wiatr, w tle szum rozmów, w głowie spokój – trudno wymarzyć sobie lepsze warunki do delektowania się muzyką. Już w 2007 roku program Krakowskich Nocy został poszerzony o Noc Jazzu. W tym roku po raz trzynasty wsłuchamy się w różne oblicza tego gatunku – na przełomie 13 i 14 lipca będziemy mogli wybierać spośród 22 propozycji w 18 punktach miasta.

Największa scena stanie w plenerze – Mały Rynek ożywią Big Band Małopolski wraz z włoskim saksofonistą Rosario Giulianim, Ida Nielsen Band z Danii oraz kompozycje wybrane ze Śpiewnika Nahornego. Już późnym popołudniem będziemy grać w Bonarce, gdzie wystąpi grupa Wojciecha Marcinowskiego Hot Swing wraz z adeptami szkoły tańca Swing & Sway. W Studiu S5 Radia Kraków zobaczymy zespół o historii sięgającej 1963 roku – do muzyków stanowiących trzon The Lessers (Antoniego Krupy, Mariana Pawlika i Benedykta Radeckiego) dołączą przyjaciele, ponadto po raz pierwszy podczas Nocy Jazzu zaprezentują się laureaci festiwalu Jazz Juniors. W Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK swój kwartet poprowadzi zdolna skrzypaczka Amalia Obrębowska, która czerpie nie tylko z jazzu, ale również z funku, soulu czy rocka. W Sali Siemiradzkiego Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach popis gry na fortepianie dadzą uhonorowany nagrodą Grammy Włodek Pawlik wraz z synem Łukaszem. Na scenie letniej Teatru Łaźnia Nowa w ramach Bulwar[t]u Sztuki zaprezentują się Max Klezmer Band z muzyką etniczną i trio brytyjskiego gitarzysty Keitha Thompsona.

Późnym wieczorem przeniesiemy się do klubów i kawiarni, gdzie wystąpią zarówno uznani polscy jazzmani, jak i goście ze Słowacji, Włoch, Hiszpanii i Kuby. Po szczegółowy rozkład koncertów zapraszamy na oficjalną stronę. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.