42. Jazz Juniors

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 29 listopada 2018, 16:00 - niedziela, 2 grudnia 2018

Jazzowy krąg życia

Kiedy wielki artysta opuszcza scenę na zawsze, towarzyszy nam smutek, ale także przekonanie, że sztuka nie znosi próżni. Tegoroczna 42. edycja festiwalu Jazz Juniors (29 listopada – 2 grudnia) tradycyjnie pozwoli rozwinąć skrzydła młodym muzykom, ale przypomni też tych, którzy ich inspirowali. Na program imprezy składają się trzy części: konkursowa, festiwalowa oraz showcase’owa. Przesłuchania młodych talentów odbędą się 29 i 30 listopada w ICE Kraków. W tym samym miejscu 1 grudnia usłyszymy laureatów konkursu, a także (od 29 listopada) gwiazdy: Marcin Wasilewski Trio, Jun Xiao Quintet i Wójciński/Szmańda Quartet. Na premierowe showcase’y organizatorzy zapraszają do Piec Artu. W ciągu czterech dni w przestrzeni klubu wystąpią: Tomasz Chyła Quintet, Vibe Quartet, Quantum Trio i Weezdob Collective. Festiwal zamknie koncert Tribute to Tomasz Stańko. Hołd dla polskiego giganta trąbki przygotuje saksofonista Adam Pierończyk. Obok niego na scenie ICE Kraków zobaczymy m.in. trębacza Avishaia Cohena i perkusistę Jeffa „Taina” Wattsa. (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

Dodatkowe informacje:

Przesłuchania konkursowe, 29-30 listopada, godz. 16.00.
Koncert laureatów, 1 grudnia, godz. 18.00.
Koncerty gwiazd, 29 listopada – 1 grudnia, godz. 19.30.
Koncert Tribute to Tomasz Stańko, 2 grudnia, godz. 19.30.
Koncerty w klubie Piec Art rozpoczynać się będą o godz. 21.30.

Bilety dostępne od 22 października na www.eventim.pl, w punktach Info Kraków oraz w miejscach koncertów na godzinę przed ich rozpoczęciem.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<