Zbigniew Bujarski – Krzysztof Penderecki. Mistrzowie i ich uczniowie

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 8 października 2018, 18:00

Jak przekazać studentowi swoje doświadczenia, lecz nie krępować jego inwencji twórczej? Jak skorzystać z wiedzy nauczyciela, nie kopiując jego pomysłów i rozwiązań? Cykl koncertów Mistrzowie i uczniowie pokazuje, jak ten trudny balans osiągają najlepsi.
8 października w Auli Florianka posłuchamy dzieł Zbigniewa Bujarskiego i Krzysztofa Pendereckiego oraz dokonań ich dawnych studentów: Michaela Gatonski, Karola Nepelskiego i Hyewon Lee. Koncert zostanie poprzedzony spotkaniem z Maestro Pendereckim.

godz. 18.00
prof. dr h.c. mult. Krzysztof Penderecki
– spotkanie z kompozytorem, prowadzenie dr hab. Małgorzata Janicka-Słysz

godz. 19.30
Zbigniew Bujarski – Krzysztof Penderecki. Mistrzowie i ich uczniowie
Wykonawcy: Martyna Klupś-Radny (flet), Barbara Borowicz (klarnet), Dominika Peszko (fortepian), Kwartet smyczkowy Dafô: Justyna Duda (skrzypce I), Danuta Augustyn (skrzypce II), Aneta Dumanowska (altówka) i Anna Armatys-Borrelli (wiolonczela), Patrycja Pieczara (dyrygent)

Zbigniew Bujarski (ur. 1933) Kwartet na jesień (2001)
Michael Gatonska (ur. 1967) Earth: Dark Forest (from the pale earth book of darkening days) na klarnet i fortepian (2018)*
Karol Nepelski (ur. 1982) Circlesong na zespół instrumentalny (2009)
Hyewon Lee (ur. 1970) Beyond na fortepian solo (2018)*
Krzysztof Penderecki (ur. 1933) III Kwartet smyczkowy (2008)
* prawykonanie światowe

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Organizatorzy: Związek Kompozytorów Polskich Oddział w Krakowie, Akademia Muzyczna w Krakowie, Gmina Miejska Kraków
  • wstęp wolny
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.